ЗДОБУТКИ ЧЛЕНІВ КОАЛІЦІЇ РПР

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ не тільки долучаються до підготовки та розробляють десятки законопроектів у найважливіших напрямках державотворчих змін, але й змушують виконавчу і законодавчу владу їх реалізовувати та супроводжують імплементацію. Організаціям-учасникам коаліції та експертам вже вдалося досягти важливих змін. Зокрема:
Створення незалежної системи органів розслідування високопосадової корупції: Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. (Центр протидії корупції)
Запуск та супровід он-лайн системи публічних закупівель Prozorro. (Transparency International Україна)
Запуск Національного агентства з питань запобігання корупції, запровадження системи державного фінансування політичних партій та громадського контролю за прозорістю партійних фінансів. (Центр «Ейдос», Transparency International Україна, Центр політико-правових реформ)
Запуск системи електронного декларування доходів та майна публічних службовців. (Центр протидії корупції, Центр «Ейдос», Transparency International Україна)
Розробка законодавчої бази та супровід об’єднання територіальних громад, суттєве розширення їх фінансових та управлінських можливостей. (Інститут громадянського суспільства, Український незалежний центр політичних досліджень)
Встановлення ринкової ціни на газ для споживачів, яке відкрило шлях до ринкових відносин у галузі. (Громадянська мережа ОПОРА, DiXi Group, Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку, Асоціація «Енергоефективні міста України», Українська мережа енергетичних інновацій Greencubator, Національний екологічний центр України, Асоціація з енергоефективності та енергозбереження)
Передання функцій закупівлі ліків від Міністерства охорони здоров’я до визнаних міжнародних організацій (ПРООН, ЮНІСЕФ, Crown Agents), як наслідок – зростання конкуренції, зменшення закупівельниих цін та економія понад 760 млн грн. (Центр протидії корупції)
Відкриття державних баз даних про власників нерухомого майна, земельних ділянок та транспортних засобів. Закріплення на законодавчому рівні нової для країн ЄС практики обов’язкового розкриття інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи у відкритому державному реєстрі. (Центр протидії корупції)
Участь у розробці конституційних та законодавчих змін для судової реформи, зокрема, задля очищення судової системи від недоброчесних суддів. Утворення Громадської ради доброчесності. (Центр політико-правових реформ)
Забезпечення законодавчої бази для функціонування електронних петицій до органів влади та місцевого самоврядування. (Центр розвитку інновацій НаУКМА)
Початок реформи державної служби: розмежування політичних та адміністративних посад, запровадження інституту державних секретарів. (Центр політико-правових реформ)
Створення суспільного мовника – Національної суспільної телерадіокомпанії України, на принципах незалежності від органів влади та підзвітності громадськості. (Центр демократії та верховенства права, Детектор медіа)
Запровадження щорічного розкриття структури власності та кінцевих бенефіціарних власників телеканалів та радіостанцій. (Центр демократії та верховенства права, Детектор медіа)
Запровадження комплексної системи розшуку, управління та реалізації арештованих та конфіскованих активів злочинного походження. Супровід обрання на відкритому конкурсі керівника та формування Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів. (Центр протидії корупції, Transparency International Україна, Центр «Ейдос»)
Розблокування запуску конкурентного ринку технологій мобільного зв’язку третього покоління 3G.
Активна участь у виконанні антикорупційних заходів Плану дій візової лібералізації з Європейським Союзом. (Центр протидії корупції, Transparency International Україна, Інститут світової політики, Європа без бар’єрів, Інститут євроатлантичного співробітництва, Центр «Ейдос», Центр політико-правових реформ)
Започаткування системи прозорості публічних фінансів, супровід створення та роботи єдиного веб-порталу використання публічних коштів “Є-Data” (Центр «Ейдос»)
Аналітика підготовлена РПР на основі матеріалів: Transparency International Ukraine, Центру протидії корупції, БФ “Пацієнти України”, Центру політичних студій та аналітики “Ейдос”, Українського незалежного центру політичних досліджень, Центру економічної стратегії