Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Звернення щодо необхідності посади віце-прем’єра з євроінтеграції

Звернення щодо необхідності посади віце-прем’єра з євроінтеграції

Звернення

Президенту України

П. О. Порошенку

 

Голові Верховної Ради України

В. Б. Гройсману

 

Прем’єр-міністру України

А. П. Яценюку

 

Шановний Петре Олексійовичу!

Шановний Володимире Борисовичу!

Шановний Арсенію Петровичу!

 

Від імені ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» висловлюємо підтримку щодо озвучених намірів з приводу планованого введенню посади (першого) віце-прем’єр-міністра України, відповідального за реалізацію державної політики європейської інтеграції та координацію процесу здійснення реформ, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС (тут і надалі – Угода).

Курс на європейську інтеграцію став ключовою вимогою Революції Гідності та пріоритетом діяльності Уряду і демократичної більшості у Верховній Раді. Угода, і особливо її економічна частина, присвячена Зоні вільної торгівлі,  вимагає посиленої уваги та координації дій на найвищому рівні. Очікується, що протягом року національні парламенти держав-членів Євросоюзу завершать процедуру ратифікації Угоди і вона «запрацює» в повному обсязі починаючи з 2016 року.

Водночас, в Україні досі не визначено політичну фігуру високого рівня, яка б відповідала за імплементацію Угоди та не створено інституції (міністерства чи національного агентства з питань європейської інтеграції), яка мала б стати єдиним центром реалізації наших євроінтеграційних устремлінь і конкретних міжнародних зобов’язань. Як наслідок, за час виконання Угоди отримано доволі незначні результати, зокрема, щодо динаміки експорту до країн Євросоюзу, а Україна отримує наростаючу хвилю критики від міжнародних партнерів за зволікання зі здійсненням системних реформ. Крім того, високий статус та відповідні повноваження віце-прем’єра з питань євроінтеграції дозволили б на найвищому рівні забезпечити захист і реалізацію торгово-економічних інтересів України на ринках ЄС.

Акцентуємо увагу, що запровадження посади віце-прем’єра не потребуватиме додаткових витрат з Дербюджету оскільки зараз дане місце – вакантне. А от призначення на цю посаду ефективного управлінця з високим авторитетом в політикумі та суспільстві дозволить забезпечити результативність євроінтеграційного курсу та високу якість здійснення ключових економічних реформ.

З повагою,

громадська ініціатива «Реанімаційний Пакет Реформ»

ВГОРУ