Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Звернення експертів групи “Реформа енергетичного сектору” РПР до народних депутатів

Звернення експертів групи “Реформа енергетичного сектору” РПР до народних депутатів

Шановний пане Голово Верховної Ради та народні депутати!

Ми, експерти з питань реформування енергетичного сектору Реанімаційного Пакету Реформ (надалі – РПР), хочемо звернути Вашу увагу на необхідність прийняття за основу проекту закону № 4196 “Про ринок електричної енергії України”.

Наше звернення набуває особливої актуальності та потреби у зв’язку з можливим рішенням про відставку уряду 14 квітня. Адже це спричинить неможливість голосування за цей документ, який вніс Кабінет Міністрів України. Це, в свою чергу, відтермінує його прийняття на невизначений строк.

Саме тому, ми вкрай занепокоєні відсутністю законопроекту № 4196 в порядку денному засідання Верховної Ради України на четвер 14 квітня.

Експерти РПР завжди стоять на захисті першочергових потреб українського суспільства. Ми закликаємо Вас оцінити важливість законопроекту № 4196 та нагальну необхідність його прийняття саме в цей день.

Законопроект № 4196 розроблений у відповідності до зобов’язань, взятих Україною на шляху до євроінтеграції. Він реформує ринок електричної енергії, поточна модель якого є найбільш зарегульованим аспектом енергетичної галузі України. Діюче законодавство не створює умови для появи конкуренції між учасниками електроенергетичного ринку, що призвело до залежності від існуючих гравців та відсутності у споживача можливості захистити свої права.

Документ імплементує “третій енергопакет”, який був схвалений в Євросоюзі ще в 2009 році та наразі активно впроваджується країнами-членами.

Необхідність прийняття законопроекту одностайно підтримали всі учасники процесу. Адже він враховує потреби всіх сторін та захищає права споживача. Профільний комітет ПЕК неодноразово висловлювався за критичну важливість прийняття законопроекту № 4196 за основу.

Робоча група при Міненерговугілля розробляла законопроект більше року. В його основу покладена європейська модель. Експерти РПР були  долучені до процесу, починаючи з етапу розробки моделі ринку.

Наразі на сайті Верховної Ради оприлюднений проект постанови Верховної Ради про прийняття законопроекту № 4196 за основу, а також доручення профільному комітету підготувати його до другого читання, врахувавши при цьому зауваження та пропозиції.

Ми наголошуємо: ризиком неприйняття настільки важливого законопроекту є погіршення економічної ситуації та збільшення суспільного незадоволення. Це ставить під сумнів взятий Україною курс на реформування та європейську інтеграцію.

Експерти Групи Енергетика Реанімаційного Пакету Реформ

ВГОРУ