Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Звернення громадських організацій до Кабміну щодо невідкладного затвердження Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки

Звернення громадських організацій до Кабміну щодо невідкладного затвердження Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки

Актуальність реалізації державної антикорупційної політики навіть в умовах війни підтверджується низкою корупційних скандалів, які сколихнули інформаційний простір в останні тижні.

Ухвалення у червні 2022 року Антикорупційної стратегії на 2021–2025 роки стало важливою подією, яка продемонструвала західним партнерам серйозність і невідворотність намірів України на шляху до євроінтеграції.

Проте, будь-яка стратегія – це не плани й цілі у загальному вигляді. Адже успішність їх досягнення залежить від конкретних завдань і кроків. В антикорупційній політиці таким інструментом реалізації виступає Державна антикорупційна програма.

Національне агентство з питань запобігання корупції розробило проєкт ДАП, який повністю узгоджується з очікуваними результатами Антикорупційної стратегії. Підтвердженням цього є численні сесії обговорення документа з громадськістю та державними інституціями, результатом яких стало вироблення найоптимальніших варіантів рішень.

Втім, деякі органи, зокрема Рада суддів України, новосформована Вища рада правосуддя, Національна школа суддів України та Антимонопольний комітет України, своєю позицією щодо положень ДАП демонструють опір тим змінам, які мають усунути корупційні практики в їхній діяльності, знаходячи формальні та штучні обґрунтування своєї позиції.

Зважаючи на те, що реалізація заходів ДАП мала розпочатися вже у січні цього року, закликаємо Кабінет Міністрів України невідкладно затвердити Державну антикорупційну програму на 2023–2025 роки в тому вигляді, в якому вона була надіслана 25 січня, та дозволити відповідальним виконавцям розпочати реалізацію Антикорупційної стратегії. Упевнені, цей крок не лише буде схвалений Українським суспільством, а й додасть вагомих аргументів на користь нашої держави під час 24-го саміту Україна–ЄС.

ВГОРУ