Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Звернення громадськості до ВРП щодо участі в обговоренні проєкту Антикорупційної стратегії

Звернення громадськості до ВРП щодо участі в обговоренні проєкту Антикорупційної стратегії

З повідомлення Вищої ради правосуддя нам стало відомо, що 31 липня 2020 року Вища рада правосуддя організовує публічне обговорення проєкту Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки. До участі в заході запрошено суддів, представників Ради суддів, Національної школи суддів, суддівських асоціацій, суддівської та професійної спільноти.

Ми, представники Фундації DEJURE, Центру протидії корупції, Центру політико-правових реформ та ВГО “Автомайдан”, хочемо долучитися до обговорення проєкту Антикорупційної стратегії разом з представниками суддівської спільноти. 

Ми системно відслідковуємо процеси, пов’язані із впровадженням судової реформи в Україні, та спрямовуємо свої зусилля на забезпечення доброчесності та підзвітності судової влади. Фахівці наших організацій є юристами за фахом, мають наукові ступені, а дехто і стаж роботи суддею.

Проєкт Антикорупційної стратегії, розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції, містить важливий розділ, присвячений побудові справедливого суду в Україні (з фокусом на антикорупційних заходах). Документ передбачає низку заходів, спрямованих на забезпечення доброчесності та прозорості в діяльності суддів, судів та органів суддівського врядування. Наразі представники деяких з організацій отримали відмову у залученні до обговорення з посиланням на те, що обговорення буде лише в межах суддівської спільноти. Однак така відповідь не узгоджується з інформацією на сайті Вищої ради правосуддя, згідно з якою обговорення є публічним.

Саме тому ми звертаємося до Вищої ради правосуддя із закликом продемонструвати відкритість та долучити експертів наших організацій до цього обговорення. Ми переконані, що повноцінне обговорення цього документа неможливе без діалогу між суддями та представниками професійної спільноти та громадськості, яка плекає надію на формування в Україні справедливого суду і переймається питаннями судової реформи. 

Центр політико-правових реформ centre@pravo.org.ua
Центр протидії корупції office@antac.org.ua
ВГО “Автомайдан” automaidanoffice@gmail.com 
Фундація DEJURE info@dejure.foundation 

ВГОРУ