Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Зв’язок між децентралізацією та європейською інтеграцією

Зв’язок між децентралізацією та європейською інтеграцією

Який зв’язок між децентралізацією в Україні та європейською інтеграцією та як ЄС може допомогти у промотуванні децентралізації – саме ці аспекти були в центрі уваги дослідження, проведеного аналітиками Центру “Нова Європа” за сприяння Центру східноєвропейських та міжнародних досліджень (ZOiS, Німеччина). 

Перший етап дослідження включав підготовку регіональних звітів експертами з Донецької, Харківської, Сумської, Полтавської, Львівської та Одеської областей. На другому етапі аналітики Центру «Нова Європа» та ZOiS підготували порівняльний аналіз, включаючи інтерв’ю з ключовими акторами, які залучені  до процесу децентралізації в Україні (регіональні політики, громадські організації, журналісти).

Оскільки децентралізація вважається чи не найбільш успішною реформою в Україні, яку було здійснено в період після Революції гідності 2013-2014 рр., ця реформа «подарувала» чимало приємних сюрпризів. Це дослідження підсумовує ці історії успіху, а також аналізує перешкоди, які залишилися, та викликі для реформи. Виходячи з цього, стає зрозумілішим, де і як зовнішні суб’єкти можуть посприяти цьому процесу.

Читати дослідження

ВГОРУ