Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Зміни до Конституції є пріоритетом співпраці Парламенту з громадськістю, – Стефанчук

Зміни до Конституції є пріоритетом співпраці Парламенту з громадськістю, – Стефанчук

Позначки:

Один з головних пріоритетів Верховної Ради у співпраці з громадянським суспільством – це зміни до Конституції України у сферах децентралізації, народної законодавчої ініціативи та зменшення кількості народних депутатів. Про це говорив перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук під час виступу на “Форумі реформ: шлях до Вільнюса” 25 лютого.

“Ми зібрали всі ініціативи від громадського сектора, за що хочу подякувати Коаліції РПР. Моєю першою зустріччю на посаді першого заступника Голови Верховної Ради була зустріч саме з громадянським суспільством”, – зауважує Стефанчук.

Другим важливим пріоритетом у співпраці Парламенту та громадського сектору будуть закони, які передбачені Конституцією, але досі не ухвалені. Переважно це стосується законодавчих актів, передбачених статтею 92 Конституції.

Інше нагальне питання – це систематизація законодавства, говорить Стефанчук: “Ми плануємо створити Кодекс про адміністративні процедури, медичний кодекс, Кодекс цифрових комунікацій тощо. Також ми будемо працювати над рекодифікацією цивільного, кримінального та житлового кодексів”.

Наступним аспектом йдуть передбачені в передвиборчій кампанії Президента питання: покращення інвестиційного клімату, діджиталізація та створення Бюро економічної безпеки, яке позбавить органи правопорядку непритаманних їм функцій.

Верховна Рада IX скликання функціонує на підставі плану законодавчих робіт, звертає увагу Руслан Стефанчук: “Раніше Парламент так працював лише у 1997, 1999 та 2007 роках. Весь інший час Верховна Рада була без комплексного розуміння необхідних законодавчих ініціатив”.

Після президентських виборів 2019 року різко збільшилася кількість людей, які вважали, що Україна рухається у правильному напрямку. На це звертає увагу директорка Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

Після виборів 40% людей вірили в успіх реформ у найближчий час. Але наприкінці 2019 року трохи більше 50% населення вважали, що владі не вдалося успішно здійснити жодної реформи.

“Кінець медового місяця: 50% людей наразі вважає, що Україна рухається у неправильному напрямку”, – констатує Бекешкіна. 

Успішність деяких реформ влади розуміє доволі мала кількість людей, вважає голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, співголова Ради Коаліції РПР Ігор Бураковський.

Він навів у якості прикладу ухвалення закону про запровадження авторизованого економічного оператора, який став поштовхом для розблокування митної реформи. 

Але недоліком у діях влади можна назвати неузгодженість позицій депутатів від “Слуги народу”.

“Зараз бізнес більше всього лякає не корупція у Парламенті, а його непередбачуваність, коли від представників однієї фракції лунають діаметрально протилежні заяви”, – зауважує Бураковський.

Відкату в реформах з приходом до влади у 2019 році нової команди, як побоювалися деякі представники громадськості, не відбулося. Про це говорив директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко.

До Ukraine Reform Conference 2019 року Коаліція РПР разом з іншими громадськими організаціями підготувала “Принципи Торонто” – документ із узагальненим баченням громадськості реформ в Україні. 

“У багатьох зазначених у “Принципах Торонто” аспектах вже спостерігається прогрес, про що свідчить перезапуск Національного агентства з питань запобігання корупції, прокуратури та збільшення фінансування Суспільного мовлення”, – наводить приклад Шевченко. 

Модератор дискусії: Андрій Куликов, голова правління, ведучий Громадського радіо

 

Переглянути фото з “Форуму реформ”

Читати драфти аналітичних брифів з питань реформ в Україні, підготовлених до URC 2020

ФОРУМ РЕФОРМ: НА ШЛЯХУ ДО ВІЛЬНЮСА  відбувся в рамках підготовки до щорічної Міжнародної конференції з питань реформ в Україні – Ukraine Reform Conference (URC), яка в липні 2020 року відбудеться у Вільнюсі (Литовська Республіка). Метою Форуму є обговорення прогресу впровадження реформ за перші півроку діяльності Парламенту і Уряду та пріоритетів реформ в Україні на 2020-21 роки.

Захід організовано Коаліцією РПР у партнерстві з Посольством Литовської Республіки в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Литовської Республіки, Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI – програма фінансується Європейським Союзом і співфінансується та реалізується Міністерством закордонних справ Данії), Проекту ЄС «Право-Justice», Міжнародного фонду «Відродження», Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, та проекту Програми розвитку ООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

ВГОРУ