Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Земельна реформа за годину: головні цифри і факти

Земельна реформа за годину: головні цифри і факти

Земельна реформа є, мабуть, найбільш суперечною серед усіх гучних реформ останнього часу. Проте факт, що під її вплив потрапляє більшість населення України не дозволяє залишити це питання осторонь. Саме тому для виокремлення найбільш вигідного сценарію проведення земельної реформи в Україні було проаналізовано ключові ініціативи змін, їх вплив на економіку держави та доходи ключових груп населення.

Україна багата на природні ресурси. Зокрема за площею орних земель Україна посідає перше місце в Європі (32,5 га або 30% усіх сільськогосподарських угідь у ЄС), а запаси чорнозему становлять чверть світових. За рахунок цього Україна є лідером експорту сільськогосподарських культур та щорічно забезпечує більше 100 країн продовольством. Таким чином, галузь сільського господарства створює 12% ВВП та забезпечує робочі місця для кожного шостого працівника в Україні.

Зростання світового попиту на продукти харчування відкриває для України нові можливості. Проте загрозами на шляху їх реалізації може стати технологічна застарілість обладнання, неефективне використання земель, а особливо наявність мораторію на продаж земель.

Саме заборона на продаж земель є основною перешкодою для економічного зростання, а її скасування навпаки сприятиме реалізації сільськогосподарського потенціалу України.

Повний текст аналітичного матеріалу для завантаження – ТУТ

 

ВГОРУ