Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Збір кримінальної статистики в Україні суперечить суспільним інтересам, – звіт

Збір кримінальної статистики в Україні суперечить суспільним інтересам, – звіт

Збирання кримінальної статистики в Україні здебільше перекладене на Генеральну прокуратуру, Державну судову адміністрацію (ДСА), Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА), Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Державну кримінально-виконавчу службу (ДКВС) та Державну виконавчу службу (ДВС). Державна служба статистики фактично є споживачем статистичних даних, які виробляються цими органами, виходячи із їхніх власних адміністративних потреб, але ці потреби обмежуються вирішенням завдань, які стоять перед цими інституціями та можуть суперечити суспільним інтересам. На це звертають увагу експерти Центру політико-правових реформ у Звіті щодо кримінальної статистики в Україні.

Експерти пропонують розробити та ухвалити Закон «Про кримінальну статистику», у якому будуть визначені сфера, об’єкти та центральний орган вироблення кримінальної статистики. Оптимальним для забезпечення вироблення якісної та достовірної кримінальної статистики є створення Державного агентства кримінальної статистики як центрального органу виконавчої влади.

Завантажити звіт PDF

ВГОРУ