Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заява щодо Законопроекту «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

Заява щодо Законопроекту «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

Парламент повинен забезпечити справжню реформу місцевого самоврядування

Законопроект №0915 «Про добровільне об’єднання територіальних громад» надає право громадам зростати шляхом об’єднання, створює можливості для власного розвитку та підвищення економічної спроможності.
Проте під час розглядуЗаконопроекту у Комітеті Верховної Ради було вилучено основну статтю, яка гарантувала початок проведення справжньої реформи місцевого самоврядування в Україні.
Зокрема було вилучено статтю 12 про «Перспективний план формування територій громад Автономної Республіки Крим, області».

Важливість повернення статті 12 у редакції першого читання до тексту Законопроекту полягає у тому, що:
1. виключно на основі розробленого перспективного плану об’єднаним територіальним громадам надається державна фінансова та технічна підтримка;
2. об’єднанні територіальні громади, що створюються згідно перспективним планом, отримують такі ж повноваження та ресурси, як і міста обласного значення.

Без розробки перспективних планів формування громад ми не отримаємо зміни адміністративно-територіального устрою, а процес об’єднання територіальних громад залишиться виключно на папері.

Перспективний план формування спроможних громад:

– визначає орієнтири (можливості) для об’єднання територіальних громад, які дозволять отримати максимальні переваги (економічне зростання, покращення якості надання адміністративних та соціальних послуг (медицина, освіта, пожежна безпека тощо);
– затверджується виключно обласною радою, яка представляє спільні інтереси всіх територіальних громад області;
– розробляється за участі територіальних громад;
Зауважимо, що створення перспективних планів формування громад є міжнародною практикою, яка використовувалася під час проведення реформи децентралізації влади у таких країнах як Німеччина, Франція, Данія, Латвія, Естонія.

Об’єднання територіальних громад відбувається виключно на добровільній основі.

У зв’язку з цим Реанімаційний пакет реформ закликає депутатів Верховної Ради України:

  1. Підтримати Законопроект № 0915 «Про добровільне об’єднання територіальних громад»;
  2. Повернути до тексту Законопроекту статтю 12 (про перспективний план формування спроможних громад) у редакції першого читання.
ВГОРУ