Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заява щодо освіти в Україні

Заява щодо освіти в Україні

ЗАЯВА

Реанімаційний Пакет Реформ підтримує Резолюцію міжнародної науково – практичної конференції «ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕФОРМИ ОСВІТИ УКРАЇНИ», що відбулася 17 – 19 червня 2015 року та закликає Президента України П. О. Порошенка, Прем’єр-Міністра України А. П. Яценюка, Голову Верховної Ради України В. Б. Гройсмана підтримати проведення широкого громадського та експертного обговорення основних напрямів реформування освіти та з урахуванням його результатів підготувати єдиний проект нового Закону України “Про освіту”, який би відповідав викликам, що стоять перед українською освітою та європейським традиціям правового регулювання освіти.

РЕЗОЛЮЦІЯ

Учасники конференції упродовж 17-19 червня 2015 р. за участю провідних міжнародних експертів з питань освітнього права та освітньої політики з Бельгії, Естонії, Італіії, Латвії, Нідерландів, Польщі, США обговорили проект Закону України «Про освіту», який підготовлено Міністерством освіти і науки України з урахуванням структури та положень законопроекту, запропонованого робочою групою при Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти, та за безпосередньої участі членів цієї робочої групи.

Учасники конференції об’єднали свої зусилля задля того, щоб в основу освітньої реформи в Україні був покладений якісний законопроект, сформований за результатами відкритого, консолідованого та конструктивного обговорення ключової реформи у суспільстві – реформи освіти – на засадах довіри.

Учасники конференції вітають організацію спільної роботи Парламенту, Уряду, вчених, освітян, батьківської громади, роботодавців над законопроектом, що має забезпечити проведення реформи освіти в Україні.

Разом з тим, учасники конференції констатують, що запропонований законопроект ще не має концептуальної цілісності, не повною мірою узгоджується з європейським вибором Українського народу. Законопроект не позбавлений невідповідних цьому вибору цінностей і принципів, йому бракує механізмів здійснення задекларованих реформ, має недовершену структуру, яка не дасть змоги усунути зазначені недоліки у другому читанні.

Тому учасники конференції вимагають від Уряду утриматись від подання неналежно підготовленого законопроекту до Верховної Ради України. Ми радимо провести широке громадське та експертне обговорення законопроекту Міністерства, а також законопроекту, підготовленого робочою групою Комітету, що дасть змогу спільними зусиллями розробити якісний законопроект, який консолідує суспільство, відповідатиме його потребам на нинішньому етапі і на тривалу перспективу розвитку суспільства і країни.

 Учасники конференції просять коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна» Верховної Ради України розглянути можливість перенести строки внесення проекту Закону України «Про освіту» з червня на жовтень 2015 р. у зв’язку з необхідністю його громадського обговорення, зокрема, на серпневих конференціях учителів.

Учасники конференції рекомендують при підготовці законопроекту взяти за основу проект, підготовлений робочою групою при Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти, який готувався за участю громадськості і вже тривалий час активно обговорюється, як такий, що більшою мірою відповідає сучасним, включно з європейськими, тенденціям розвитку освіти і правового регулювання освіти.

 

З повагою,

громадська ініціатива «Реанімаційний Пакет Реформ»

ВГОРУ