Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Заява РПР щодо затягування процесу верифікації

Заява РПР щодо затягування процесу верифікації

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ із занепокоєнням спостерігають за затягуванням процесу верифікації пенсіонерів та отримувачів соціальних допомог – однією із ключових передумов для реформ публічних фінансів та оптимізації видатків державного бюджету, яка має заощадити для країни щонайменше 5 млрд гривень протягом 2016 року.

Роботу над верифікацією бази Пенсійного Фонду громадськість та окремі урядовці (зокрема,  міністр фінансів В. Пинзеник) ініціювали, починаючи з 2007 року. Але всі ініціативи розбивалися об спротив з боку Міністерства соціальної політики та керівництва пенсійного Фонду. Результатом цього протистояння стала відставка Пинзеника у 2008 році та призупинення цього процесу. Робота у цьому напрямку поновилась лише зараз після системного тиску з боку МВФ та громадськості.

Вже більше місяця тривають різноманітні погодження щодо обміну необхідними для верифікації даними між Міністерством фінансів, яке відповідає за реформу та іншими міністерствами та відомствами. В результаті, обмін даними все ще не налагоджено, без чого перевірка того, куди витрачаються кошти в пенсійній системі та системі соціального забезпечення, є неможливою.

На останньому засіданні Уряду знову було провалено погодження документів, які є необхідними для початку роботи над верифікацією. Таке постійне відкладання реформи викликає занепокоєння, оскільки може свідчити про можливі корупційні ризики та зловживання коштами, які розподіляються  в пенсійній системі та системі соціального забезпечення. Водночас таке затягування несе загрозу забезпечення виконання державного бюджету та виконання соціальних зобов’язань держави.

Сподіваємося, що всі необхідні погодження будуть зроблені якнайшвидше і процес верифікації розпочнеться повною мірою під контролем громадськості найближчим часом.

З повагою,

група “Публічні фінанси» Реанімаційного Пакету Реформ

ВГОРУ