Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Заява РПР щодо неприпустимості впровадження законопроекту №3700 (“про партійну диктатуру”)

Заява РПР щодо неприпустимості впровадження законопроекту №3700 (“про партійну диктатуру”)

Сьогодні Верховна Рада України в порушення Регламенту і будь-яких законних процедур прийняла законопроект № 3700 “Про внесення змін до Закону України “Про вибори народних депутатів України” (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі”). Як раніше попереджали експерти громадської платформи Реанімаційний Пакет Реформ, ним дозволяється вносити зміни в список кандидатів у депутати після того, як за нього відбулося голосування. Фактично цим Законом встановлюється диктатура партійних лідерів, яка не має нічого спільно з поняттям партійної дисципліни в європейському розумінні. І що найголовніше – ним нівелюється цінність голосу виборця, бо проголосований ним список можна корегувати, можна викидати кандидатів у народні депутати з нього до моменту поки вони не склали присягу депутата.

Так зневажати голос виборця не дозволяли собі політики часів махрової “януковщини”. Тому ми закликаємо:

  1. Президента України негайно ветувати цей Закон;
  2. Народних депутатів України звернутися до Конституційного суду України щодо оцінки цього закону на відповідність положенням Основного Закону;
  3. Народним депутатам, членам української делегації Парламентської Асамблеї Ради Європи звернутися до Венеційської комісії з проханням оцінити даний закон на предмет відповідності європейським стандартам парламентаризму;
  4. Якщо законопроект не буде відхилений, виборців України закликаємо ніколи більше не голосувати за політичні сили, які зневажили голос виборця і поставили його нижче інтересів партійних вождів та спонсорів. Ось перелік політичних партій та груп, представники яких зневажили своїх виборців голосуванням за законопроект 3700:

З повагою,

громадська платформа

“Реанімаційний Пакет Реформ”

ВГОРУ