Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Заява РПР щодо неприпустимості тиску політичних еліт на процес впровадження реформ в Україні

Заява РПР щодо неприпустимості тиску політичних еліт на процес впровадження реформ в Україні

Заява міністра економічного розвитку та торгівлі Айвараса Абромавичуса та наведені ним факти тиску з боку заступника голови парламентської фракції “Блок Петра Порошенка” Ігоря Кононенка та представників Адміністрації Президента є черговим тривожним сигналом як для громадян України, так і для міжнародних партнерів.

Нагадаємо, що ще раніше з уряду за тих чи інших обставин заявили про своє бажання піти чи пішли з політичних мотивів міністри інфраструктури, аграрної політики, команди яких теж намагалися проводити реформи і отримали певний результат. Через ганебну практику “рішання” питань “сірими кардиналами” з уряду витискають справді ефективні команди, повертаючись до політичного квотного принципу з врахуванням лише політичної відданості.

Громадська платформа “Реанімаційний Пакет Реформ” звертається до усіх суб’єктів політичного процесу в Україні з вимогою забезпечити невідворотність процесу реформ та його убезпечення від політичних ігор:

1.   Ми закликаємо народних депутатів, міністрів та Президента припинити ганебну практику високопосадової корупції, збереження та перепідпорядкування корупційних схем та мовчазної згоди щодо фактів блокування реформ та конфлікту інтересів.

2.  В умовах низького рівня довіри до влади, партії мають негайно оновити склад уряду за принципами професійності, доброчесності та технократичності (в контексті відданості справі, а не політичним амбіціям та рейтингам електоральної підтримки). Для цього вкрай необхідно змінити законодавство про Кабмін та ЦОВВ.

3.  Мають бути створені умови для подальшої роботи тих чинних міністрів, які спільно з командою показали помітні результати в реформуванні своїх галузей, що визнані експертами в Україні та за кордоном.

4.  Парламент має взяти на себе зобов’язання і забезпечувати безперешкодну підтримку законодавчих ініціатив, поданих міністрами-реформаторами, у разі якщо вони відповідають позиціям Коаліційної Угоди та підтримані профільним експертним середовищем.

5.  Депутати та представники політичних еліт, які були публічно звинувачені в корупції та перешкоджанні процесу реформ, мають сприяти новоствореним антикорупційним органам (НАБУ, САП) розпочати розслідування щодо наведених фактів корупційних злочинів.

Через два роки після Революції Гідності в жодній реформі Україна все ще не подолала точку неповернення та не забезпечила стабільного фундаменту для розвитку країни.

Від наступних кроків усіх суб’єктів політичного процесу та уповноважених органів щодо боротьби з корупцією, які будуть здійснені в найближчі дні, залежить подальша доля України – вони або виявлять спроможність та волю влади до трансформації або засвідчать початок згортання реформ та запуск чергових передвиборчих перегонів.

Організації, неформальні об’єднання та громадяни України можуть приєднатися до цієї заяви, опублікувавши її на своїх офіційних сторінках та поширивши від свого імені для представників ЗМІ.  Також пропонуємо підтримати хештег-хвилю.

 З повагою,

громадська платформа “Реанімаційний Пакет Реформ”

ВГОРУ