Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Заява РПР про визначення адміністратора всеукраїнської електронної торгової системи для продажу майна боржників

Заява РПР про визначення адміністратора всеукраїнської електронної торгової системи для продажу майна боржників

Позначки:

15 квітня 2019 року Президент України підписав новий Кодекс з процедур банкрутства. У документі прописані принципово нові підходи до банкрутства, зокрема банкрутство фізичних осіб та електронні аукціони для продажу майна боржників.

Чому це важливо для України?

Аукціон з продажу майна банкрутів є останнім кроком в процедурі банкрутства. Якщо аукціон не працює, то банкрутство є недієвим механізмом апріорі, тому можливий провал реформи.

Щоб реформа системи банкрутства відбулася, в Кодексі конкретизовано:

Такі принципи дозволяють зменшити корупційний ризик змови та маніпулювання результатами аукціону, а також монополізацію ринку банкрутства.

Експерти РПР вважають, що саме система ProZorro.Продажі відповідає вимогам Кодексу, бо ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” є адміністратором єдиної в Україні електронної торгової системи, до якої підключено більше 50 авторизованих електронних майданчиків. Через систему вже продано активів на 17 млрд грн. Адміністратор в ProZorro.Продажі, як і в Кодексі, забезпечує функціонування ЕТС та модуля аукціону.

Щоб запобігти монополізації ринку банкрутства та корупції у ньому, експерти РПР звертаються до Кабінету Міністрів України та Міністерства Юстиції України з вимогами:

ВГОРУ