Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заява Реанімаційного Пакету Реформ щодо ситуації з податковою реформою

Заява Реанімаційного Пакету Реформ щодо ситуації з податковою реформою

Реанімаційний Пакет Реформ відмічає посилення конфронтації між законодавчою і виконавчою гілками влади в частині обговорення змін до податкового законодавства. Небажання дослухатися до аргументів сторін і прагнення відстояти лише свій законопроект, при цьому використовуючи маніпуляції та викривлення фактів, призводить до посилення недовіри в суспільстві до цієї реформи.

Закликаємо всіх учасників процесу відмовитися від деструктивного протистояння і долучитися до спільного фахового обговорення параметрів податкової реформи та шляхів досягнення збалансованого бюджету. Вважаємо, що напрацювання єдиного бачення і спільного законопроекту, дозволить отримати максимальну підтримку від суспільства, бізнесу та від міжнародних інституцій, які фінансово підтримують Україну.

Реанімаційний пакет реформ зазначає, що в законопроекті № 3357 реалізовано багато позитивних змін щодо побудови якісно нових взаємовідносин між бізнесом і фіскальними органами, покращення адміністрування податків,  зменшення корупційних ризиків (в першу чергу при проведенні перевірок суб’єктів господарювання, відшкодування ПДВ, впровадження електронних сервісів). Вважаємо, що ці зміни мають бути обов’язково враховані в узгодженому законопроекті.

Окрім цього, зазначаємо на важливості процесу децентралізації і вважаємо неприпустимим внесення змін, що завадять цьому процесу. Наголошуємо, що податкова реформа повинна здійснюватися відповідно до основних принципів податкового законодавства визначених статтею 4 Податкового кодексу, зокрема принципу стабільності та недискримінації.

Проведення податкової реформи неможливе без проведення приорітизації видатків та забезпечення ефективного використання коштів бюджету оскільки значний розмір яких є непосильним тягарем для економіки (більше 50% від ВВП, що є дев’ятим місцем в світі за показником перерозподілу ВВП через публічні фінанси). Закликаємо Кабінет Міністрів України забезпечити виконання Програми діяльності Уряду в частині зниження частки витрат державного сектору в структурі ВВП на 10%.

Вважаємо, що досягнення порозуміння на базі поєднання лібералізації податкової системи з фіскальною відповідальністю забезпечить збалансованість Державного бюджету та сприятиме виходу економіки з глибокої кризи.

ВГОРУ