Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > ЗАЯВА ПРО РИЗИКИ БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ КОАЛІЦІЇ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА

ЗАЯВА ПРО РИЗИКИ БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ КОАЛІЦІЇ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Підписанням у листопаді 2014 року Коаліційної угоди фракції парламентської більшості взяли на себе зобов’язання завершити реформування законодавства про парламентські вибори протягом І кварталу 2015 року, а реформу законодавства про місцеві вибори – протягом першого півріччя 2015 року.

Хоча з моменту підписання Коаліційної угоди, в якій закріплено ці зобов’язаня, минуло майже 3 місяці, а до початку виборчого процесу з чергових місцевих виборів залишається лише 7 місяців, жодних кроків у напрямі проведення виборчої реформи Парламентом здійснено не було. Після зустрічі з Головою Венеціанської Комісії Джанні Букіккіо, Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман дав усне доручення створити Робочу групу з питань реформування виборчого законодавства, яке так і не було виконано.

На відміну від більшості інших реформ, реформа виборчого законодавства не потребує суттєвих інвестицій у її проведення. Разом з тим, її реалізація є неодмінною передумовою отримання Україною зовнішньої макроекономічної допомоги, у тому числі – від Європейського Союзу. Бездіяльність Парламенту та парламентських фракцій у сфері виборчої реформи ставить під сумнів наявність політичної волі до виконання відповідних положень Коаліційної угоди посилює ризики того, що наступні парламентські та місцеві вибори вчергове супроводжуватимуться підкупом, зловживанням адміністративним ресурсом та іншими порушеннями, а також зменшує рівень довіри до влади з боку громадян і міжнародних донорів. Застосування змішаних виборчих систем на парламентських та місцевих виборах не сприятиме оновленню політичних еліт і забезпеченню підзвітності обраних депутатів перед виборцями, зберігатиме залежність партій від олігархів.

З огляду на це, громадські організації “Інтерньюз-Україна”, Громадянська мережа “ОПОРА”, Український незалежний центр політичних досліджень, які входять до Реанімаційного пакету реформ, та Міжнародна фундація виборчих систем черговий раз наголошують на необхідності прискорення реформування виборчого законодавства та закликають парламентську коаліцію виконати свої зобов’язання, закріплені у Коаліційній угоді.

Ми закликаємо:

Інтерньюз-Україна

 Громадянська мережа ОПОРА

 Український незалежний центр політичних досліджень

 Міжнародна фундація виборчих систем (IFESУкраїна)

 Ініціатива “Реанімаційний пакет реформ”

 Фундація “Відкрите суспільство”

 Рух ЧЕСНО

 ГО ЦЕНТР ЮЕЙ

 Центр політичних студій та аналітики

 ЛМГО “Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу”

 Інститут Медіа Права

 ГС “Фундація “Відкритий Діалог”

 КОО “Асоціація Політичних Наук”

 ГО “Європейський рух України”

ВГОРУ