Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Заява Комісара ЄС Йоганнеса Гана щодо поширення вимоги подання електронних декларацій на громадських активістів в Україні

Заява Комісара ЄС Йоганнеса Гана щодо поширення вимоги подання електронних декларацій на громадських активістів в Україні

Позначки:

Заява Комісара ЄС Йоганнеса Гана щодо поширення вимоги подання електронних декларацій на громадських активістів в Україні 1 квітня збігає строк подання громадськими активістами декларацій про майновий стан. Українська влада не виконала взятого нею зобов’язання. Неспроможність відмінити поширення вимоги, встановленої для державних службовців, на представників громадянського суспільства не відповідає європейським прагненням України та наполегливим рекомендаціям Україні від міжнародних партнерів, у тому числі ЄС (зокрема і в контексті моніторингу продовження виконання Україною виконання зобов’язань у рамках процесу лібералізації візового режиму), Венеціанською Комісією та ОБСЄ/БДІПЛ.

Громадянське суспільство робить важливу і відважну справу, а відтак повинно мати можливість відігравати належну роль без зайвих перешкод і втручання. Мета системи декларацій про майновий стан полягає у тому, щоб сприяти попередженню корупції серед державних посадовців шляхом викриття їхнього потенційно необґрунтованого збагачення. Громадські активісти не є державними службовцями, а тому запровадження вимоги подання декларацій лише створює для них зайві обтяження та тиск і підіграватиме тим, хто прагне зруйнувати зусилля України ефективно боротися з корупцією.

Відносини ЄС з Україною спираються на спільні цінності. Обидві сторони погодилися, що дотримання демократичних засад, прав людини і основоположних свобод є невід’ємною частиною Угоди про асоціацію.

Верховній Раді слід повернутися до питання е-декларування активістів та якнайшвидше зняти зобов’язання подання декларацій про майновий стан з цієї категорії, обмеживши розповсюдження  цієї вимоги суто на державних службовців.

Європейський Союз готовий і надалі надавати свою підтримку та експерту допомогу.

Оригінал заяви англійською

ВГОРУ