Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Заява Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ проти дискредитації громадських активістів-антикорупціонерів

Заява Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ проти дискредитації громадських активістів-антикорупціонерів

В останні кілька років представники громадських антикорупційних організацій зазнають системного тиску з метою нейтралізації їхньої діяльності. Показовим є неконституційне поширення електронного декларування на  громадських активістів  у 2017 році. Здебільшого опоненти дискредитують громадських активістів, щоб відвернути увагу суспільства від викриття корупційних схем.

Останнім з випадків наступу на діяльність активістів став відеосюжет програми “Гроші” на телеканалі 1+1 від 28 січня 2019 р. У програмі маніпулятивно висвітлили  інформацію про особисте майно Оксани Величко – керівника громадської організації “Разом проти корупції”, яка є членом коаліції РПР. Автори сюжету безпідставно нав’язують думку, що Величко отримала своє майно внаслідок антикорупційної діяльності. В сюжеті свідомо не наголосили, що свої статки Величко здобула внаслідок підприємницької діяльності і багаторічної роботи на високооплачуваних посадах. Водночас вона жодного дня не перебувала на державній службі.

Після перегляду відеосюжету складається враження, що програма “Гроші” на 1+1 цілеспрямовано дискредитує активістів-викривачів. Замість свого основного завдання – розслідування найактуальніших економічних, фінансових та соціальних проблем країни – програма взялася за знищення репутації громадських активістів, які не працювали на державній службі та не розподіляють державні кошти.

Припускаємо, що цей епізод дискредитації ініційований організаторами корупційних схем, проти яких виступає “Разом проти корупції”. Останнім часом важливим напрямком для громадських активістів була ліквідація корупційної схеми на ринку оцінки майна. Через цю схему кожен українець при продажі своєї нерухомості змушений переплачувати 1,5 тис.грн чотирьом приватним посередникам. В  масштабах країни – це 1 млрд грн щороку.

Зазначена у сюжеті програми “Гроші” інформація підлягає спростуванню, адже одним із основних принципів інформаційних відносин згідно зі статтею 2 Закону України “Про інформацію” є достовірність і повнота інформації. Дані сюжету є недостовірними і такими, що не відповідають дійсності та завдають шкоди репутації Оксані Величко особисто, ГО “Разом проти корупції” та коаліції Реанімаційний Пакет Реформ.

Ми вважаємо неприпустимою дискредитацію громадських активістів, які протистоять корупційним схемам.

Коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ вимагає від керівництва телеканалу “1+1” оприлюднити спростування поширених в програмі “Гроші” недостовірних відомостей.

ВГОРУ