Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заява групи РПР «Реформа охорони здоров’я» щодо законопроектів про автономію медичних закладів

Заява групи РПР «Реформа охорони здоров’я» щодо законопроектів про автономію медичних закладів

В Угоді про Коаліцію депутатських фракцій “Європейська Україна” питання автономізації закладів охорони здоров’я визнано одним із найбільш пріоритетних. Надання закладам автономії підтримують не лише Президент та Прем’єр-міністр України, але й прогресивна частина медичної спільноти, міжнародні та пацієнтські організації. Ні в кого не викликає сумніву необхідність фінансової та управлінської автономії медичних закладів, яка істотно підвищує їхню ефективність та призводить до покращення медичних послуг. Навіть на пострадянському просторі залишилося лише дві країни, які досі не перейшли на автономний статус лікарень – це Україна та Азербайджан.

 

Перший пакет законопроектів про автономію закладів охорони здоров’я був зареєстрований ще в липні, однак навколо нього виникло багато політичних суперечок. Після цього з’явився альтернативний варіант, практично ідентичний до першого, а зовсім нещодавно інша група депутатів вирішила запропонувати третю альтернативу. Цей процес відбувався в умовах відсутності конструктивного діалогу між МОЗ та профільним комітетом парламенту та супроводжувався політичними скандалами та взаємними звинуваченнями. Результат був один – реформа опинилася під загрозою.  

 

Виходячи з цього, експертне середовище, яке представляє Реанімаційний Пакет Реформ, вважає за необхідне вимагати негайного прийняття законопроектів про автономізацію закладів охорони здоров’я – незалежно від авторства.  Ці законопроекти, однак, повинні обов’язково містити такі положення:

 

 

Без негайного прийняття цих законопроектів до початку бюджетного процесу 2016 року  реформа української медицини буде відкладена ще на один рік, що, в умовах війни та загального незадоволення темпами реформ, суспільство не може собі дозволити. 

 

З повагою,

група РПР «Реформа охорони здоров’я»

 

За детальною інформацією звертайтесь: Олександр Ябчанка – 067 674 39 44; Тетяна Кириленко – 050 97 93 596; Андрій Андрушків – 096 609 59 76.

 

 

 

 

ВГОРУ