Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заява групи РПР “Податкова реформа” щодо електронного адміністрування ПДВ

Заява групи РПР “Податкова реформа” щодо електронного адміністрування ПДВ

1 липня 2015 року, не зважаючи на попередження експертів РПР, які вказували на чисельні організаційні, методологічні, правові, економічні та технічні проблеми, був запущений механізм грошового забезпечення податкових зобов’язань. Крім цього було вказано на зростання корупційних можливостей з боку податкових органів у зв’язку з впровадженням цих механізмів. На сьогоднішній уряд і парламент не здійснив жодних кроків щодо виправлення цієї ситуації.

Чисельні скарги підприємств щодо некоректності роботи грошового забезпечення підтвердили наші застереження і фактично загнали бізнес в економічні кому. Тисячі підприємств по всій Україні призупинили відвантажувати свою продукцію, надавати послуги, призупинили свою діяльність. Ще більше підприємств внаслідок некоректності роботи формули були змушені відволікти значну суму своїх оборотних коштів на поповнення казначейського рахунку, а ті хто не змогли цього зробити з острахом чекають штрафних санкцій за неможливість реєстрації податкових накладних.

Незважаючи на катастрофічність економічної ситуації уряд намагається в законопроекті № 2173а, який би частково виправив цю ситуацію, просунути норми які б’ють по аграрній галузі, як єдину, яка завдяки експорту, має можливість зараз виживати у цій складній ситуації.

Експерти Реанімаційного пакету реформ вимагають терміново розглянути і прийняти законопроект № 2173а-1, який має наступні положення:

Якщо не відтермінувати дію грошового забезпечення ПДВ, то вважаємо що вся відповідальність за наслідки цього кроку  має бути покладено на прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, який публічно заявив що він провів успішну податкову реформу в країні.

Як терміновий крок для виправлення ситуації, експерти РПР вимагають від депутатів проголосувати за законопроект № 2960, яким встановлюється відтермінування грошового забезпечення ПДВ на 1 січня 2016 року, з метою оцінки наслідків дії цієї системи.

 

Експерти групи «Податкова реформа»

Реанімаційного Пакету Реформ

ВГОРУ