Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Експерти групи “Реформа енергетичного сектора” РПР закликають депутатів негайно прийняти Законопроект 2966-д щодо НКРЕКП з правками щодо перезавантаження складу Комісії та фінансової незалежності Регулятора

Експерти групи “Реформа енергетичного сектора” РПР закликають депутатів негайно прийняти Законопроект 2966-д щодо НКРЕКП з правками щодо перезавантаження складу Комісії та фінансової незалежності Регулятора

Пленарне засідання Верховної Ради 14 липня дає останню цього літа можливість народним обранцям повернути довіру Споживачів до реформ в галузі енергетики шляхом створення нового незалежного та прозорого Регулятора – Національної Комісії, що регулює сфери енергетики та комунальних послуг (законопроект №2966-д).

Приймаючи до уваги щорічний обсяг коштів на зазначених регульованих ринках (до 400 млрд. грн.) та обов’язковість рішень комісії для кожного громадянина країни, треба визнати – реформа є важливою для стабільного розвитку економіки держави. Втрата довіри населення до рішень поточного складу комісії, непрозорість процесу прийняття рішень, неоднозначність оцінки її діяльності в експертному середовищі є чіткими індикаторами запиту суспільства на рішучі зміни. Подальше відтермінування моменту створення нового Регулятора нівелює будь які розумні ініціативи держави в галузі енергетики.

Ми, експерти Реанімаційного Пакету Реформ, очікуємо ухвалення проекту закону 2966-д із прийняттям в повному обсязі наступних критичних правок:

 

Хочемо зазначити окремо, що найближчим часом має також бути вирішене порушене законопроектом 2966-д питання відповідності повноважень гілок влади нормам Основного Закону.

Незалежний Регулятор – фундамент для побудови цивілізованих відносин на ринках енергоресурсів, заснованих на взаємній довірі виробників та споживачів. Прийняття цього проекту закону за умови врахування перерахованих правок – крок, якого давно очікує від Верховної Ради вся Країна.

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ

ВГОРУ