Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заява групи Податкова реформа РПР щодо законопроекту №3688 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”

Заява групи Податкова реформа РПР щодо законопроекту №3688 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”

     Експерти Реанімаційного пакету реформ, проаналізувавши зміст законопроекту №3688 щодо змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів України дійшли  наступних висновків:

  1. Вважаємо що попередній законопроект №3630 не відповідав критеріям РПР, які виходять з цілей унеможливлення корупції та забезпечення стійкого економічного зростання, тому найкращим виходом з цієї ситуації було запропонувати зміни до Податкового кодексу з метою прийняття збалансованого бюджету на 2016 рік.
  2. У законопроекті №3688 було враховано ряд концептуальних змін, на яких наполягали експерти РПР, а саме:

     Законопроектом передбачено зменшення ЄСВ до 22%, що є важливим кроком, та закріплює ухвалену рік тому норму щодо застосування коефіцієнту 0,6. Але за нашими оцінками повноцінна детінізація може відбутися при зниженні сукупного навантаження на заробітну плату до 20%, що передбачається концепцією Мінфіну у 2018 році.

     В той же час проектом не реалізовано наступні пропозиції експертів:

     Експерти Реанімаційного пакету реформ пропонують підтримати законопроект 3688 у першому читанні з урахуванням правок профільного Комітету.

 

ВГОРУ