Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > ЗАЯВА групи “Освіта” Реанімаційного Пакету Реформ стосовно проектів нового Закону України “Про освіту”

ЗАЯВА групи “Освіта” Реанімаційного Пакету Реформ стосовно проектів нового Закону України “Про освіту”

Експерти Групи “Освіта” Реанімаційного Пакету Реформ вітають те, що тексти проектів Закону України “Про освіту” від Міністерства освіти і науки України та від Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти нарешті представлені громадськості. Ми вважаємо, що вони повинні пройти повноцінне громадське обговорення і бути схвалені освітянською громадськістю та експертним співтовариством. Оптимальною вбачаємо позицію, якщо Міністерство освіти і науки України та Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти за результатами обговорення зможуть підготувати єдиний збалансований законопроект.

Ми розуміємо, що окремі пропозиції стосовно реформування освіти сьогодні не знаходять розуміння частини громадськості, яка розчарована досвідом попередніх реформ. Разом з тим, вважаємо, що саме зараз і в цьому Законі мають бути чітко сформульовані таки принципи та норми:

Ми підтримуємо те, що деякі з цих принципів і норм вже присутні в обох законопроектах, але наполягаємо на їх врахуванні у підсумковому документі.

Група Освіта Реанімаційного Пакету Реформ закликає Міністерство освіти і науки України, Комітет Верховної Ради України з питань освіти і науки не поспішати з реєстрацією проектів, а за результатами їх обговорення підготувати єдиний збалансований законопроект, який би міг використовуватися як зразок якісного закону при підготовці інших законів України.

ВГОРУ