Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заява громадської ініціативи «Реанімаційний Пакет Реформ» про необхідність підписання закону про державну службу

Заява громадської ініціативи «Реанімаційний Пакет Реформ» про необхідність підписання закону про державну службу

10 грудня Верховна Рада України зробила історичний крок, прийнявши законопроект №2490 «Про державну службу», тим самим подарувавши мільйонам громадян України шанс знищити політичну корупцію та отримати професійний, патріотичний, ефективний чиновницький  корпус.  Ухвалений законопроект вводить виключно конкурсний добір на усі посади державної служби, включно з найвищими, розділяє політичні, адміністративні та патронатні посади, звільняє вищий корпус держслужби від політичного впливу та створює базис для належного урядування.

 

Однак імплементація Закону залежить від якнайшвидшого його підписання Президентом України та набуття ним чинності. У протилежному випадку, з 1 січня 2016 року набувають чинності положення закону ухваленого за часів Януковича, що крім всього іншого тягнуть за собою значні витрати із держбюджету.

 

Відмова від підписання даного Закону підірве віру громадянського суспільства та міжнародної спільноти в серйозність намірів влади проводити системні реформи та потягне за собою катастрофічні репутаційні втрати.

 

Ми, експерти та активісти ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ, переконані, реформа державної служби – базис та необхідна умова для успішного впровадження усіх інших системних змін в Україні.

 

У зв’язку з цим, ми закликаємо Президента України Петра Порошенка невідкладно підписати ухвалений Закони та продовжити курс на докорінну реформу системи публічної адміністрації. Доля реформи залежить від підпису Президента.

 

Закликаємо Президента зробити Україні новорічний подарунок та невідкладно підписати законопроект.

 

ВГОРУ