Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Заява енергетичної групи РПР щодо узгодження Кабінетом Міністрів законопроекту “Про ринок електричної енергії”

Заява енергетичної групи РПР щодо узгодження Кабінетом Міністрів законопроекту “Про ринок електричної енергії”

Експерти енергетичної групи РПР вітають узгодження Кабінетом Міністрів законопроекту про ринок електроенергії і вважають це важливим кроком на шляху до реформування критично важливого для всієї української економіки ринку.

На думку експертів РПР, проект закону, розроблений Міністерством енергетики та вугільної промисловості за участі експертів та міжнародних донорів, містить значну кількість прогресивних положень, зокрема:

Водночас, законопроект потрібно доопрацювати, аби він не лише ефективно вирішував існуючі проблеми, але й сприяв подальшому розвитку українського ринку електроенергії відповідно до найкращих світових практик. Ключовим в цьому розрізі, ми вважаємо, є забезпечення інклюзивності ринку та створення умов для конкуренції не тільки між існуючими гравцями, але й залученням до нього нових учасників.

Крім того, на думку енергетичної групи РПР, відкритим залишається питання знаходження дієвого компромісу між потребами балансування та необхідністю розвитку генерації з відновлюваних джерел енергії.

Важливим є також внесення у законопроект змін, які сприятимуть створенню в Україні напівавтономних мереж, мікромереж та енергетичних кооперативів і дадуть широкі можливості для самозабезпечення електроенергією громад, спільнот та окремих домогосподарств.

Експерти енергетичної групи РПР взяли активну участь в обговоренні законопроекту на етапі його розробки Міністерством енергетики та вугільної промисловості і готові надалі працювати над цим важливим для країни документом.

З повагою,
експерти енергетичної групи РПР

ВГОРУ