Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Зареєстровано проект закону «Про оцінку впливу на довкілля»

Зареєстровано проект закону «Про оцінку впливу на довкілля»

3 червня 2015 року було зареєстровано проект закону «Про оцінку впливу на довкілля» (№ 2009а), зазначений у Дорожній карті РПР-довкілля.

Ціллю законопроекту є встановлення правових та організаційних основ оцінки впливу на довкілля та забезпечення виконання міжнародних зобов’язань Україною щодо участі громадськості у прийнятті екологозначимих рішень.

У законопроекті встановлюється послідовність проведення процедури оцінки впливу на довкілля. Результат враховуватиме вимоги Оргуської конвенції та конвенції Еспо, імплементувавши їх у національне законодавство.

Прозора процедура участі громадськості в процесі оцінки впливу на довкілля передбачена законопроектом на всіх етапах.

Так, законопроектом передбачено забезпечення безкоштовного доступу громадськості до всієї інформації, що стосується планової діяльності та процедури громадського обговорення.

Весь процес ОВД буде відслідковуватись на сайті. В документі також регламентовані строки подання заявок для подання пропозицій громадськістю, що, в свою чергу, зменшить корупційні ризики.

Законопроект передбачає встановлення правових та організаційних засад оцінки впливу на довкілля, яка спрямована на забезпечення екологічної безпеки, раціонального використання і відтворення природних ресурсів.

Нагадаємо, що 2 квітня 2015 року відбувся круглий стіл на якому був представлений та обговорений законопроект. Ініціаторами заходу виступили РПР – Довкілля з Міністерством екології та природних ресурсів України та проект ЄС «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадження Секторальної бюджетної підтримки».

 

ВГОРУ