Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Запуск системи електронного декларування службовців хочуть вчергове зірвати

Запуск системи електронного декларування службовців хочуть вчергове зірвати

Антикорупційна група РПР занепокоєна інформацією про те, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) планує внести зміни у своє рішення від 10 червня і змінити дати запуску системи електронного декларування службовців.

Як стало відомо, 15 серпня цього року планується розпочати декларування не всіх осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а лише їх окремих категорій. Серед них – народні депутати, депутати місцевих рад, судді, прокурори, інші службовці нижчого рівня. Тоді як найвищі посадові особи держави – Президент України, Прем’єр-міністр України, Голова Верховної Ради України, члени Уряду, Генеральний прокурор, Голова СБУ та інші – подаватимуть свої декларації за 2015 рік пізніше.

Вважаємо, що це є спробою найвищих посадових осіб відтермінувати для себе введення електронного декларування з тим, щоб у вересні-жовтні змінити законодавство або іншим чином заблокувати роботу системи електронного декларування.

Хочемо нагадати, що це не перша спроба політиків не допустити запуску нової системи декларування або підірвати її дієвість:

Невідкладний початок роботи системи електронного декларування є зобов’язанням України перед МВФ та ЄС у рамках візової лібералізації. Запуск електронного декларування очікувався ще минулого року, але затримався через тривалий процес формування НАЗК.

10 червня Національне агенство визначило дати запуску системи: 15 серпня – для вищих посадових осіб, 1 січня 2017 року – для решти службовців. 15 червня акти, що потрібні для роботи системи декларування, були передані до Мін’юсту для їх державної реєстрації, про завершення якої поки що не відомо. Державна реєстрація в Мінюсті та офіційне оприлюднення Мін’юстом актів НАЗК є умовою для набрання ними чинності. Для запуску системи потрібно також отримати підтвердження відповідності захисту інформації в системі від спеціального державного органу – Держспецзв’язку.

У зв’язку з цим вимагаємо:

ВГОРУ