Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Закони щодо «зеленого» тарифу, оскарження яких вимагають у КСУ депутати, відповідають Конституції, — юристи

Закони щодо «зеленого» тарифу, оскарження яких вимагають у КСУ депутати, відповідають Конституції, — юристи

У липні 2020 року 47 народних депутатів звернулися до Конституційного Суду України щодо оскарження окремих положень Законів України «Про альтернативні джерела енергії» та «Про ринок електричної енергії», які стосувалися так званого «зеленого» тарифу.

«Зелений» тариф — це спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об’єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (наприклад, сонце, вітер і т.д.). Наявна політика «зеленого» тарифу є наслідком імплементації Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань, зокрема перед Європейським Союзом. Тому, якщо з цим тарифом «щось станеться», то це похитне інвестиційну привабливість України як надійного та передбачуваного партнера на енергетичному ринку, а також заподіє значні збитки для держави.

На думку експертів, ті положення Законів України, які стосувалися «зеленого» тарифу й щодо яких звернулися з оскарженням до КСУ народні депутати, відповідають Конституції України (є конституційними).

Висновок підготовлений експертами з конституційного права Центру політико-правових реформ Юлією Кириченко (співголовою Ради Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ) та Олександром Марусяком, к.ю.н., погоджений членами спілки Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ.

Завантажити висновок у PDF

ВГОРУ