Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Законопроєкт про реформування ринку реклами: яких змін та новел чекати

Законопроєкт про реформування ринку реклами: яких змін та новел чекати

Позначки:

2 травня 2023 року Верховна Рада України проголосувала у першому читанні за проект Закону №9206 про внесення змін до Закону України “Про рекламу”.

Законопроект є ще одним кроком до ЄС. Він імплементує у наше законодавство Європейську конвенцію про транскордонне телебачення і Директиву Європейського парламенту та Ради 2010/13/ЄС про аудіовізуальні медіапослуги.

Депутати підтримали проект 320 голосами “за”. Автори законопроєкту зазначають, що його ухвалення створить сучасні європейські умови для забезпечення належного захисту інтересів споживачів. Одна з цілей проєкту – захист рекламного ринку України від негативного впливу ззовні. Наприклад, не дати поширювати рекламу в нашій країні іноземним суб’єктам, пов’язаним з державою-агресором. Центр демократії та верховенства права підготував огляд проєкту закону.

Тож законопроєкт № 9206 пропонує:

Важливим положенням є заборона будь-якої реклами резидентів країни-агресора, а також заборона вміщувати в рекламі дискримінаційні твердження або зображення, які розпалюють ненависть, ворожнечу чи жорстокість.

Проєкт Закону прийняли за основу та доручили Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики підготувати його до другого читання.

ВГОРУ