Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Законопроєкт № 4358 запроваджує 4 нововведення, які допоможуть українцям кинути курити, — експерт

Законопроєкт № 4358 запроваджує 4 нововведення, які допоможуть українцям кинути курити, — експерт

Комплексний антитютюновий законопроєкт № 4358, який очікує свого ухвалення в другому читанні, має чотири головні компоненти, які знизять поширеність куріння в Україні, особливо — серед дітей. Про це говорив фахівець із питань контролю над тютюном ГО «Життя» Дмитро Купира в ефірі телеканалу «Рада».

  1. Заборона реклами електронних пристроїв для куріння. «З 2012 року заборона реклами дії на звичайні сигарети, завдяки чому в період із 2010 по 2017 роки поширеність куріння серед дітей впала на 25 %. Законопроєкт № 4358 фактично робить новий виток ефективних норм щодо зменшення поширеності куріння. Адже зараз у нас катастрофа з поширеністю куріння електронних сигарет серед дітей — цей показник становить 20 % у віці 13–15 років», — пояснює експерт.
  2. Заборона ароматизованих тютюнових сигарет. «Вони маскують природній аромат сигарет, який є неприємним для дітей», — каже Купира.
  3. Збільшення медичних попереджень на пачках тютюнових виробів. «Зараз в Україні попереджувальний напис займає 50 % площі пачки, тоді як у країнах ЄС — 65 %», — наводить приклад фахівець.
  4. Заборона продажу неповнолітнім тютюнових виробів електронного нагрівання (ТВЕН) і заборона їхнього куріння в тих місцях, де на сьогодні вже заборонено курити звичайні та електронні сигарети: громадські місця, медичні й освітні заклади, робочі місця тощо.

«В Україні щороку 85 тисяч людей помирають від хвороб, спричинених курінням», — наводить невтішну статистику Купира.

Також законопроєкт № 4358 передбачає заходи, що навіть жорсткіші за Директиву 2014/40/ЄС, яку Україна раніше імплементувала для здобуття Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Наприклад, Директива жодним чином не регулює вживання ТВЕН.

Також експерт назвав подальші кроки в захисті українців від куріння.

  1. Відкриття разом із МОЗ гарячої лінії для тих, хто хоче кинути палити. «Ця гаряча лінія, наприклад, допоможе громадянам дізнатися про перші кроки, які допоможуть позбутися шкідливої звички», — пояснює експерт.
  2. Подальша робота з лікарями первинної ланки: вони обов’язково мають запитувати в пацієнтів, чи курять вони, і при ствердній відповіді надати вказівку кинути палити.
  3. Подальша законодавча робота: має бути впроваджена стандартизована пачка для всіх тютюнових виробів, поширення заборони на ароматизовані додатки на всі тютюнові вироби тощо.

ВГОРУ