Боротьба за реформу Вищої освіти триває з 2010 року. Викладачі, студенти, активісти та уся освітянська громада ще ніколи не були так близько до вирішального кроку – законопроект 1187-2 повинен бути винесений на друге читання та прийнятий до того, як депутати розійдуться на літні канікули.
Робота над поправками до законопроекту “Про вищу освіту” №1187-2 тривала протягом останнього місяця. Парламентський комітет з питань науки і освіти підготував текст для другого читання і вніс більшість необхідних змін.

Основні новації, які пропонує законопроект:
- Бюджет університету та інші важливі документи, а також дисертації здобувачів будуть публікуватись на сайті університету. Будь-хто присутній зможе фіксувати на аудіо/відео перебіг атестації чи захисту дисертації.
- Будь-яка передача майна університету повинна буде пройти затвердження зборів трудового колективу.
- Ректори будуть обиратись кожні п’ять років на прямих виборах усіма викладачами та більшою, ніж зараз, кількістю студентів.
- При вступі кожен сертифікат ЗНО важитиме не менше 20% від конкурсного балу, а вага середнього балу атестату не буде перевищувати 10%.
- Університети отримають фінансову автономію, зможуть самостійно розпоряджатись власними надходженнями.
- Навчальне навантаження викладачів на одну ставку стане меншим на третину – до 600 годин на рік.
- Кількість навчальних дисциплін стане меншою, при цьому студенти будуть обирати 25% курсів.
- Зовнішнє оцінювання якості вищої освіти стане прозорим та контролюватиметься державно-громадським органом.
- Українські університети зможуть вільно наймати випускників та професорів закордонних університетів.
- Аспірантура перетвориться у повноцінну структуровану PhD-програму західного зразка, а університети зможуть створювати разові спеціалізовані вчені ради для захисту дисертацій.
- До 2018 року стипендії поетапно вийдуть на рівень прожиткового мінімуму та будуть виплачуватись не менше як двом третинам студентів кожного курсу за кожною спеціальністю.