Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > Законопроект про адміністративну процедуру: розвіюємо міфи

Законопроект про адміністративну процедуру: розвіюємо міфи

28 грудня 2018 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №9456 «Про адміністративну процедуру», над розробкою якого у складі робочої групи Міністерства юстиції України працювали експерти ЦППР Ігор Коліушко та Віктор Тимощук.

Відповідно до документа адміністративна процедура – це правила дії органів влади при розгляді справ і ухвалення рішень про права та обов’язки фізичних та юридичних осіб. Тобто це чіткі інструкції, які збільшують якість державних послуг для громадян і бізнесу та захищають їх від можливого свавілля чиновників.

Ухвалення цього законопроекту дозволить повністю перейти від старого формату, коли держава керує громадянами, до рівноправних взаємовідносин між країною та громадянином. Це один з найважливіших кроків до становлення сервісної держави та серйозний показник готовності вступу до ЄС.

Незважаючи на те, що законопроект розроблено та подано Урядом, він заручився підтримкою фахівців та представників міжнародної спільноти, Верховна Рада України не поспішає розглядати його навіть у першому читанні. Окрім того, Головне науково-експертне управління Апарату ВРУ підготувало висновок, у якому загалом підтримує подібний законопроект, проте не рекомендує до розгляду Парламентом саме в цій редакції.

Недоліки, на які вказує ГНЕУ, та міфи, пов’язані із законопроектом, розвіюють експерти ЦППР у зручній та доступній формі – інфографіці.

Інфографіку підготовлено за підтримки Європейського Союзу в межах проекту Центру політико-правових реформ “Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади”.

Джерело: Центр політико-правових реформ

ВГОРУ