Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > “Законопроект №4117 щодо лібералізації готівкових розрахунків є прогресивним, але потребує суттєвого доопрацювання”, – експерти РПР

“Законопроект №4117 щодо лібералізації готівкових розрахунків є прогресивним, але потребує суттєвого доопрацювання”, – експерти РПР

Застосування цифрових технологій дозволить суттєво скоротити витрати на встановлення та використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Про це заявили учасники експертного обговорення на тему «Лібералізація ринку РРО – хмарні технології та перешкоди на шляху їх запровадження», яке відбулося у Реанімаційному Пакеті Реформ за участі народних депутатів, представників Міністерства фінансів України, профільних громадських організацій, бізнес асоціацій та незалежних експертів.

Учасники заходу наголосили, що у разі впровадження інноваційних підходів до регулювання ринку РРО суб’єктам, які їх застосовують, не доведеться закуповувати спеціальне обладнання, реєструвати та перереєструвати його в органах фіскальної служби, а також забезпечувати спеціальне навчання осіб, які здійснюють реєстрацію розрахункових операцій. Крім того, за їх словами, застосування цифрових інновацій у цій галузі суттєво зменшить поточні витрати суб’єктів підприємництва на закупівлю касової стрічки, оплату сервісного обслуговування та мінімізацію ризиків, зумовлених перебоями електропостачання.

На думку учасників обговорення, завдяки таким інноваціям в перспективі не буде необхідності подавати до фіскальних органів спеціальну звітність. Крім того, можна буде в будь-який момент отримати інформацію про розрахункові операції за окремий період, а також перевірити дані фіскальних чеків. Як наслідок, впровадження технології цифрових РРО знизить корупційні ризики і знівелює підстави для нарахування штрафних санкцій за порушення, пов’язані із застосуванням реєстраторів. Підсумовуючи результати дискусії,  керівник офісу реформ Міністерства фінансів Яна Бугрімова наголосила, що втілення моделі цифрових РРО суттєво вплине на зручність їхньої експлуатації.

Учасники обговорення висловились на підтримку невідкладного законодавчого та технічного впровадження зазначених інновацій. Вони детально обговорили наявні недоліки законопроекту №4117 і запропонували альтернативні підходи до їх усунення. Народні депутати, в свою чергу, закликали експертів якнайшвидше надати пропозиції до поточної редакції законопроекту і взяти участь у робочій групі з його доопрацювання.

В ході обговорення експерти також презентували результати дослідження, в якому були проаналізовані проблематика, міжнародний досвід та шляхи модернізації ринку РРО.

ВГОРУ