Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Законопроект 2012а про відкритість використання публічних коштів ухвалено в І читанні

Законопроект 2012а про відкритість використання публічних коштів ухвалено в І читанні

Сьогодні, 3 червня 2014 р., у першому читанні прийнято законопроект №2012а «Про відкритість використання публічних коштів», що входить до порядку денного Реанімаційного пакету реформ.

Законопроект передбачає створення єдиного веб-порталу використання публічних коштів. Це дозволить громадськості отримати контроль над всіма коштами, якими розпоряджається держава. На порталі буде розміщена інформація про всі бюджетні витрати на центральному та місцевому рівнях, використання коштів Пенсійного фонду, а також про розподіл доходів державних підприємств. Користувач системи зможе дізнатися, хто виділив кошти із бюджету, у якому обсязі, а також отримати вичерпну інформацію про одержувача.

Процес прийняття затягнувся ще з травня минулого року, коли законопроект було подано до Верховної Ради. Голосування також відбувалося не без проблем – першого разу для його проходження забракло 24 голосів нардепів із необхідних 226. Під час повторного голосування документ отримав уже 242 голоси «за». Серед фракцій політичних партій законопроект підтримали 72 депутати від фракції «Батьківщини», 31 від «УДАРу», 25 від «Свободи», в той час як фракції Партії регіонів та КПУ утримались від голосування. Крім того, свої голоси «за» віддала переважна більшість членів депутатських груп «Економічний розвиток» (31) та «Суверенна європейська Україна» (30), а також третина позафракційних (39), – повідомляє Рух ЧЕСНО.

ВГОРУ