Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Законопроект №1551 щодо державних закупівель знято з порядку денного ВРУ

Законопроект №1551 щодо державних закупівель знято з порядку денного ВРУ

Завдяки арґументованій публічній позиції Реанімаційного Пакету Реформ та депутатів Верховної Ради урядовий проект Закону №1551 «Про здійснення державних закупівель» було знято з порядку денного засідання парламенту. 

Законопроект розроблявся без належного залучення всіх зацікавлених сторін, містить величезні корупційні ризики та одночасно не вирішує низку нагальних проблем.

Так, проект № 1551 ігнорує вирішення низки нагальних проблемних питаннях. Наприклад, державні підприємства масово не виконують свій обов’язок звітувати про закупівлі. Частково це пояснюється небажанням уряду втручатися в ситуацію. Проте дається також взнаки недосконале законодавче регулювання відповідальності за подібні порушення.

Корупційні ризики та схеми повністю нівелюють позитивне значення деяких прогресивних новацій законопроекту (спрощення надання учасниками торгів різноманітних довідок; збільшення вартісних порогів; відміна паперового підтвердження оприлюднення тендерних документів тощо).
РПР висловлює свою готовність взяти участь у швидкій розробці законодавчих змін, які дійсно призведуть до підвищення конкуренції, прозорості та боротьби з корупцією в сфері державних закупівель.

ВГОРУ