Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» у чинній редакції не може бути імплементований

Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» у чинній редакції не може бути імплементований

Експерти Реанімаційного Пакету Реформ заявляють, що Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», який був проголосований Верховною Радою України 16 вересня 2014 року, не можна впровадити в життя.

Підтримуючи пошук шляхів стабілізації ситуації на територіях, де проводиться антитерористична операція, експерти Реанімаційного Пакету Реформ не схвалюють спосіб прийняття закону на закритому засіданні Верховної Ради, без попереднього оприлюднення тексту законопроекту та громадського обговорення.

На жаль, закон не передбачає умови, за яких він вступає в силу, насамперед виведення важкого озброєння, незаконних військових формувань та відновлення режиму державного кордону України. Виконання цих умов повинно бути верифіковано міжнародними безпековими організаціями.

В іншому випадку залишаються наступні загрози:

1. Неможливість провести чесні місцеві вибори в умовах контролю території цих районів Донецької та Луганської областей проросійськими озброєними групами та військовими силами Російської Федерації.

2. Фактичне узаконення діяльності проросійських терористичних сил на території Донецької та Луганської областей через можливість новообраних органів місцевого самоврядування створювати загони «народної міліції».

3. Втрату незалежності судів та керованості з боку держави органів прокуратури через особливий порядок призначення керівників органів прокуратури і судів за участі органів місцевого самоврядування.

Експерти Реанімаційного Пакет Реформ наголошують на необхідності усунення названих вище загроз та визначення умов імплементації Закону, серед яких:

  1. виведення незаконних збройних формувань та іноземних військ, що підтверджено місією ОБСЄ;
  2. відновлення режиму державного кордону України.

Також необхідно прийняти закони, які визначають на вказаній території:

–          перелік адміністративних одиниць, на території яких діють норми вказаного Закону;

–          порядок призначення керівників органів прокуратури та судів;

–          порядок формування «народної міліції»;

–          порядок створення та функціонування перехідної державної адміністрації до формування легітимних органів місцевого самоврядування;

порядок функціонування обласних рад і державних адміністрацій в Луганській та Донецькій областях.

ВГОРУ