Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Закон про пенсійну реформу набув чинності

Закон про пенсійну реформу набув чинності

Сьогодні набуває чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу.

Текст Закону був опублікований в «Голосі України» 10 жовтня і набирає чинності з наступного дня. Згідно з документом, положення щодо підвищення пенсій діятимуть вже з 1 жовтня 2017 року.

За словами експертів, цей закон – лише перший крок до реформи пенсійної системи.

«Прийняття цього закону навряд можна вважати реалізацією пенсійної реформи. Це лише «ремонт солідарної пенсійної системи», розпочатий ще в 2003 році. По суті, він змінює правила розрахунку пенсій. Змінився і коефіцієнт страхового стажу, і не на користь застрахованих осіб. Тож тепер, щоб отримувати таку ж пенсію, доведеться довше працювати», – коментує Олександр Ткач, експерт групи «Пенсійна реформа» РПР.

Крім того, Ткач зауважує, що закон скасовує пенсії за вислугу років для тих осіб, які на даний момент не відпрацювали потрібну для вислуги кількість років.

До позитивних моментів свіжоприйнятого закону експерт відносить чітко визначену дату, коли повинна бути запущена накопичувальна система – 1 січня 2019 року.

«Визначення конкретної дати запуску наступного рівня пенсійної системи є дуже важливим кроком, який дає сподівання на те, що реформування пенсійної системи не буде знову відкладеним на невизначений термін», – додає експерт.

Нагадаємо, депутати ухвалили законопроект 3 жовтня. Тоді свої голоси «за» віддали 288 народних депутатів.

Більше про реформу можна почитати тут.

ВГОРУ