Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Закликаємо Парламент працювати для усунення причини громадських протестів

Закликаємо Парламент працювати для усунення причини громадських протестів

Коаліція громадських організацій “Реанімаційний Пакет Реформ” висловлює занепокоєння щодо наміру фракції більшості “Слуга народу” провести позачергове засідання Верховної Ради України з метою ухвалення Проєкту Постанови № 5295 про засудження подій, що відбулись 20 березня 2021 року біля Офісу Президента України.

Ми переконані, що замість акценту на засудженні та розслідуванні подій під Офісом Президента, що є безпосереднім завданням органів правопорядку, 

Парламент, як орган законодавчої влади, має перш за все зосередити свою увагу на усуненні причин, які викликали радикальні прояви громадських протестів.

Звертаємо увагу народних депутатів на те, що головною причиною громадських протестів є гостра нестача справедливості в рішеннях судів і в діях органів правопорядку, в результаті чого відбувається неправове переслідування та засудження громадян, у тому числі громадських активістів та українських ветеранів,  в той час як корупціонери та агенти держави-агресора почуваються безкарними та продовжують обіймати владні посади. 

Дані багатьох соціологічних опитувань підтверджують вкрай низький рівень довіри громадян до судів і органів правопорядку протягом тривалого періоду, що є неприйнятним у правовій і демократичній державі.

Для якісної зміни цієї ситуації Коаліція РПР та інші організації громадянського суспільства послідовно закликають Верховну Раду та Президента України провести справжню, а не імітаційну реформу судової системи і органів правопорядку, яка дозволить подолати корупцію  беззаконня у цих інституціях держави та гарантувати права і безпеку для всіх громадян, незалежно від наближеності до влади. Експерти Коаліції РПР готові надати свої пропозиції щодо конкретних змін, які необхідно впровадити .

ВГОРУ