Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Закликаємо Кабмін не допустити знищення системи моніторингу оцінки Державної антикорупційної програми

Закликаємо Кабмін не допустити знищення системи моніторингу оцінки Державної антикорупційної програми

4 березня Кабінет Міністрів України нарешті схвалив проєкт Державної антикорупційної програми (ДАП) на 2023–2025 роки. Ухвалення ДАП стало важливим кроком у боротьбі з корупцією, на який очікували як міжнародні партнери, так і громадські організації.

З огляду на всі складнощі та дискусії, які відбувалися навколо ДАП, спричиняє занепокоєння той факт, що текст ухваленого документа досі не опубліковано. Зважаючи на це, є обґрунтовані побоювання, що документ був ухвалений Кабміном із низкою зауважень, які можуть нівелювати його цінність. 

За нашою інформацією (Центру протидії корупції, — прим. ред.), йдеться, зокрема, про знищення системи моніторингу та оцінки ДАП через видалення показника ваги кожного індикатору в досягненні результату.

У результаті цих змін неможливо буде забезпечити контроль за державними органами щодо виконання ДАП, що фактично робить ДАП не засобом для зменшення корупції, а суто декларативним документом. Це також унеможливить проведення оцінки виконання ДАП громадськістю та іншими сторонніми спостерігачами за зрозумілими всім і офіційно затвердженими критеріями.

Також серед рекомендацій Кабміну — об’єднання різних груп заходів щодо кожного із законопроєктів в один, що унеможливлює координацію, моніторинг та контроль ситуації з розробленням і просуванням усіх законопроєктів, передбачених ДАП.

Отже, затвердження Державної антикорупційної програми зі шкідливими зауваженнями, які знищують систему моніторингу та оцінки документа, є неприпустимим.

А тому ми закликаємо Кабінет Міністрів України:

  1. Невідкладно оприлюднити текст затвердженого документа;
  2. Не допустити внесення будь-яких правок до ДАП, які унеможливлять проведення якісного моніторингу та оцінки виконання програми.

Підписанти:

  1. Громадська рада при НАЗК
  2. Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан»
  3. StateWatch
  4. Інститут законодавчих ідей
  5. Антикорупційний штаб
  6. Центр протидії корупції
  7. Центр політико-правових реформ
  8. Фундація DEJURE
  9. Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ (26 аналітичних центрів та громадських організацій)
  10. Незалежна антикорупційна комісія НАКО
ВГОРУ