Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Заявка до НАТО і ЄС: мало спільного, але без паніки

Заявка до НАТО і ЄС: мало спільного, але без паніки

Позначки:

Оскільки заявку на членство в НАТО відразу почали прирівнювати до заявки на членство в ЄС – у владних кабінетах ще до її подання, то хотіла б ще раз і вже окремо прокомунікувати, в чому спільність і відмінність між ними.

На цьому всі схожості, мабуть, і закінчуються.

Починаються відмінності.

Отож, відмінностей значно більше, і вони значно суттєвіші. Але в напів панічні настрої впадати непотрібно: нехай це буде моментом визначення української влади. Українське суспільство однозначно визначилось щодо НАТО на початку цього року. Тепер потрібно добиватись моменту визначення щодо членства України з боку самого НАТО. І наша заявка за грамотного підходу може цей момент визначення прискорити і з боку НАТО. Для цього потрібно перемагати і переконувати: перемагати на полі бою і переконувати за столом переговорів. (Дещо дивно в цьому контексті було не побачити обговорення теми заявки на членство в НАТО у комунікації, яка була вчора за результатами зустрічей Єрмака з Салліваном у Туреччині (але так звані “гаранті безпеки” групи Рассмусена там були).

Ну і пам’ятати те, про що ми в Центрі “Нова Європа” повторюємо роками – крім військової взаємосумісності, має бути і хоча б базова політична взаємосумісність. Бо коли рівняємось на швидкий трек Фінляндії та Швеції, то не забуваємо, що ці країни в топах рейтингів найменш корумпованих держав і з правосуддям, до якого нема питань. Але навіть при такій готовності іхній супер швидкий трек вступу на практиці може зайняти приблизно рік.

Альона Гетьманчук, директорка Центру «Нова Європа», УП.Блоги

ВГОРУ