Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Заява щодо створення у ВРУ тимчасової слідчої комісії для розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших активістів

Заява щодо створення у ВРУ тимчасової слідчої комісії для розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших активістів

Громадянське суспільство України вимагає від Верховної Ради України ІХ скликання створити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо вбивства Катерини Гандзюк та нападів на інших громадських активістів.

У 2017-2018 роках країною пройшла безпрецедентна серія нападів на громадських активістів. Громадськість зібрала дані про найбільш жорстокі напади і вбивства, починаючи з 2017 року. Це так званий “список Гандзюк” – 55 справ нападів, серед яких 5 вбивств. 6 листопада 2018 року, через два дні після смерті Катерини Гандзюк, на вимогу громадянського суспільства була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів. Комісія проіснувала 6 місяців. За цей час комісією було направлено запити в правоохоронні органи України щодо 55 нападів на громадських активістів, заслухано ряд правоохоронців, проведено 3 виїзних засідання в Херсоні, Одесі та Харкові.

Завдяки існуванню ТСК справи нападів на громадських активістів знаходилися під постійним парламентським контролем, що дозволило мінімізувати ризик поховання їх розслідування з боку слідчих органів.

У звіті ТСК, який було затверджено Верховною Радою в липні 2019 року, вказані недоліки та провали правоохоронних органів під час розслідування справ нападів на громадських активістів.

Проте зі сторони правоохоронців не було зроблено жодного висновку зі звіту ТСК. Замовники цих нападів продовжують перебувати на волі, жодного відповідального за саботаж розслідування цих нападів не було притягнуто до відповідальності, а потерпілі мають небезпідставні побоювання, що найближчим часом ці справи почнуть просто закривати. Лише активний контроль зі сторони парламенту дозволить уникнути цих ризиків та довести розслідування нападів на громадських активістів до логічного закінчення – покарання всіх замовників!

У зв’язку з викладеним вище, вимагаємо від депутатських фракцій Верховної Ради України ІХ скликання створити нову Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та нападів на інших громадських активістів з терміном діяльності – 1 рік!ГО «Правозахисна Ініціатива»

ВГОРУ