Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Заява Коаліції РПР про неприпустимість силових дій влади Республіки Білорусь щодо мирних громадян

Заява Коаліції РПР про неприпустимість силових дій влади Республіки Білорусь щодо мирних громадян

9 серпня 2020 року відбулися чергові вибори президента Республіки Білорусь. Повідомлення про порушення демократичних прав та свобод на всіх етапах виборчої кампанії – від реєстрації кандидатів до підрахунку голосів – викликало масове обурення та протести по всій країні.

Влада Білорусі відповіла на протести хвилею репресій і насилля, що є неприпустимою реакцією на мирні зібрання громадян та порушенням їхніх фундаментальних прав і свобод. Влада не може протистояти народу та придушувати вільних громадян у висловлюванні своєї позиції. Вчинивши такі дії, влада фактично відкрила шлях силовому вирішенню конфлікту і заявила, що буде рухатися саме цим шляхом.

Україна пам’ятає, як подібні  силові методи авторитарного режиму під час Революції Гідності призвели до загибелі мирних громадян. Громадянин Білорусі Михайло Жизневський тоді одним з перших віддав своє життя за цінності свободи і демократії, які проголосив Майдан. У Білорусі перша смерть мирного активіста вже сталася на самому початку протесту, проте влада все ще має можливість зупинити такий розвиток подій і вийти на діалог з громадянами.

Ми, Коаліція організацій громадянського суспільства України, з часу Революції Гідності працюємо задля утвердження цінностей демократії та верховенства права. Ми засуджуємо будь-яке пригнічення можливості висловлення своєї думки через мирні протести та інші акції прямої дії.

Висловлюємо свою підтримку та солідарність з мирними протестувальниками, які відстоюють демократичні цінності. Закликаємо владу Білорусі негайно припинити насильство та переслідування учасників мирних зібрань, забезпечити дотримання їх фундаментальних прав і свобод та налагодження діалогу з громадянами.

ВГОРУ