Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > За перший тиждень близько 40 тисяч киян взяли участь у голосуванні за проекти громадського бюджету

За перший тиждень близько 40 тисяч киян взяли участь у голосуванні за проекти громадського бюджету

Позначки:

За перший тиждень близько 40 тисяч людей проголосували за проекти громадського бюджету в Києві. Загалом у системі зараховано понад 100 тисяч голосів (кожна людина може проголосувати за 5 проектів).

Станом на 30 серпня електронна система “Громадський бюджет Києва” обліковує понад 150 тисяч активних користувачів.

“Фактично цей інструмент працює у Києві тільки півтора роки, але він уже став найдієвішим інструментом е-демократії з долучення мешканців до розвитку міста. ГБ приваблює все більше нових ініціаторів змін/проектів, частка яких зараз складає біля двох третин. Важливо, що ГБ має високу довіру серед молоді. Вона постійно зростає. Серед ініціаторів проектів, якщо брати вік до 35 років, вона вже досягла 50%. А загалом на цей ГБ подано на 30% більше проектів ніж торік”, – каже голова Центру розвитку інновацій, експерт групи “Електронна демократія” РПР Сергій Лобойко.

Загалом до голосування на платформі  допущено 940  проектів, які розробили  389 команд на загальну вартість 510 мільйонів гривень.

“Завдяки запровадженню мотиваційних механізмів до підвищення якості проектів, різко зросла їх бюджет на ефективність та зросте кількість проектів-переможців – замість 141 в результаті минулого ГБ, ми очікуємо біля 300 за підсумками цього ГБ” – каже експерт.

Серед проектів найпопулярнішою  категорією є “Громадянське суспільство”, у ній – 311 проектів (33%). У нових категоріях на голосуванні –  “Публічний простір” (42 проекти) та інформаційні технології (13 проектів). Крім того, за першість борються і в інших сферах. Зокрема, “Освіта” – 249 проектів,  “Спорт” – 115, “Культура, туризм” – 56, “Комунальне господарство, енергозбереження” – 54, “Соціальний захист” – 24, “Екологія” – 22, “Охорона здоров’я” – 19, “Дороги, транспорт” – 13, “Безпека”  – 10 та інші.

Кошти  для реалізації проектів  у сумі 150 мільйонів гривень  будуть виділятися з міського бюджету для реалізації проектів, згідно інноваційного рейтингу, який розраховується  як співвідношення голосів підтримки на платформі для голосування і отримають до розміру бюджету проекту. Витрачання цих коштів відбуватиметься  у 2019 році шляхом закупівлі відповідних товарів/послуг через систему Prozzoro.

За словами Сергія Лобойка, головне, що “Громадський бюджет” починає перетворюватися із конкурсу проектів у механізм об’єднання активних киян у команди, що призведе до розвитку впливовості та експертності громадського сектору.

“Технологія електронної системи ГБ стимулює до об’єднання всю аудиторію ГБ. Уже зараз до ініціаторів проектів ГБ-3 виявили бажання долучитися тисячі киян”, – зазначає Лобойко.

Голосування киян за проекти відбувається з 24 серпня до 15 вересня. Одна людина може проголосувати за  5 проектів. Для цього треба зайти на сайт за цим посиланням. Натиснути “Переглянути проекти” і обрати за допомогою фільтрів “Категорія” і “Район” або за номером чи назвою в полі пошуку 5 проектів. Голосування електронне, авторизуватися потрібно через Bank ID ПриватБанку, Національного банку України (НБУ) та Елекронний цифровий підпис (ЕЦП) у вікні сервісу КИЇВ ІD. Після підтвердження особи банком, система поверне на сторінку проекту і кнопка “Проголосувати” стане активною. Власники Картка киянина авторизуються через Ощадбанк.

Інструкція з голосування за цим посиланням.

ВГОРУ