Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > З Україною будуть рахуватися, коли в нас буде сильна економіка, – Тимофій Мілованов

З Україною будуть рахуватися, коли в нас буде сильна економіка, – Тимофій Мілованов

Цього разу гостем “Дискусійного клубу” РПР став професор Піттсбурзького університету, президент Київської Школи Екомоніки, співзасновник та член редакційної колегії VoxUkraine Тимофій Мілованов.

Розмовляли про те, як змінилася наша країна після Євромайдану і які реформи ще потрібні, щоб Україну в світі поважали і з нею рахувалися.

14

Гість дискусійного клубу почав свій виступ із оцінки макроекономічних показників. І зазначив: якщо після Євромайдану відбувалася стагнація, а потім і падіння, то зараз цей процес вдалося зупинити. І навіть є прогнози, що можемо очікувати невеликий ріст економіки. Втім зазначив, що очікувати напливу іноземних інвестицій зарано.

В нас не дуже хороший імідж на Заході. Я не бачу інвесторів, які б кричали: “Ми готові завести гроші, тільки відпустіть ринок, проведіть лібералізацію”,
– зазначив професор.

На думку професора, західні партнери загалом не дуже добре оцінюють ситуацію в Україні.

13

Гість дискусійного клубу упевнений, що з нами будуть рахуватися тільки тоді, коли в нас буде сильна економіка:

Ми можемо  стояти на всіх майданах, але результат буде тоді, коли буде сильна економіка, незалежна економічна політика, яка вибудовується через політичний процес, через українського виборця.

12

То як же діяти? Експерт наводить дані опитування щодо лібералізації економіки, про яку так багато говорять.

Ми провели опитування серед банкірів. Думка більшості така: якщо зараз провести лібералізацію, то буде більший відтік капіталу, а не приплив. Але завжди потрібно розуміти: якщо відпускаєте економіку, то ризики є завжди,
– сказав президент Київської Школи Екомоніки.

17

Втім дуже багато змін відбулося вже. І вони фундаментальні. Зокрема у відносинах влади і експертів.

Якщо раніше Міністерства за щось хотіли хабаря, то тепер кажуть: “Ось вам дані, проаналізуйте щось”,
– запевняє спікер.

11

Парламентарі теж змінилися. І недавня політична криза не дуже вплинула на консолідацію депутатів у голосуванні. І озвучує непопулярну думку:

Те, що політики і парламентарі всі з усіма співпрацюють – це не зрада. Це добре. Політичний процес означає компроміс і роботу над законами. Якщо політики перестануть співпрацювати, проблеми не зникнуть.

14

На думку Тимофія Мілованова консолідуватися потрібно не тільки політикам, а й бізнесовим структурам. А в них такого механізму поки немає:

Якщо будуть побудовані механізми консолідації для бізнесу, то вони самі приведуть до лібералізації. Дати ці механізми консолідації – ось яка реформа має відбутися.

15

На останок дискусії президент КШЕ запевнив, що після Революції Гідності в Україні відбуваються зміни, і що деякі з них вже є фундаментальними, але попереду ще багато роботи.

10

ВГОРУ