Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > З 1-го жовтня держава не регулюватиме цін на харчові продукти

З 1-го жовтня держава не регулюватиме цін на харчові продукти

Кабмін схвалив пілотний проект з відміни цінового регулювання на харчові продукти.  

Пілотний проект передбачає тимчасове скасування з 1 жовтня надмірного адміністративного регулювання цін на харчові продукти. Протягом 3-х місяців буде вивчатися динаміка цін, і за результатами моніторингу буде прийняте рішення щодо скасування, обмеження чи поновлення такого регулювання.

За словами експертів РПР, попередні дослідження демонструють, що адміністративне регулювання цін не є ефективним. А ціни на продукти, які штучно регулюються, ростуть в середньому на 20% швидше, ніж ціни на решту продуктів. 
Крім того, складність бюрократичних процедур створює величезні корупційні ризики та додатковий тиск на бізнес. Це підтверджують чисельні звернення галузевих об’єднань і бізнес-асоціацій.

Дмитро Романович, менеджер групи Економічний розвиток РПР пояснив: «Це дуже позитивний антикорупційний крок Уряду, що спрямований на дерегуляцію роботи українського малого та середнього бізнесу, а також роздрібної торгівлі. Те регулювання, яке було введено ще 20 років тому та було доведено до абсурду за часів прем’єрства Януковича, нарешті може бути подолано. Ми очікуємо, що моніторинг наочно покаже, що пост-радянські методи регулювання є абсолютно недієвими в умовах ринкової економіки» 

ВГОРУ