Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Юлія Кириченко: Як контролювати контролера корупціонерів або де Громадська рада при НАЗК

Юлія Кириченко: Як контролювати контролера корупціонерів або де Громадська рада при НАЗК

На тлі особистих статків багатіїв у владі політичні партії, які оприлюднили свої статки у звітах за І та ІІ квартали 2016 року, виглядають жебраками. Це робить вкрай складним прихід до влади політичної партії, яка буде працювати в інтересах більшості суспільства.

Суспільство покладає надії, що Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК), з одного боку, зможе припинити незаконне збагачення багатіїв у владі, а, з іншого боку – допомогти партіям існувати не на гроші олігархів.

Як це зробити?

Шляхом запровадження ефективних механізмів державного фінансування політичних партій, а також через забезпечення прозорості їх фінансів.

Забезпечення належного фінансування політичних партій є одним із найважливіших завдань, що стоїть перед громадянським суспільством. Станом на сьогодні майже всі кошти на діяльність політичних партій надходять не від громадян, які зацікавлені в представлені їх інтересів політичними партіями, а від олігархів. Як наслідок – політичні партії, які мали б опікуватися певними загальнонаціональними програмами суспільного розвитку, «обслуговують» олігархів, задовольняючи їх особисті (як правило, економічні) інтереси. Фінансування політичних партій громадянами через бюджетне фінансування має змінити ситуацію. Адже таким чином ми зможемо зміцнити політичні партії та в подальшому уникнути споглядання тон готівки, святих мощів та інших проявів клептоманії у наступних скликаннях парламенту.

Практика державного фінансування політичних партій широко розповсюджена в європейських країнах та є одним із індикаторів демократичності країни.

Так, з 2016 року в Україні політичні партії зобов’язані звітувати до НАЗК про свій фінансовий стан. Вже сьогодні 4 політичні партії отримали державне фінансування своєї статутної діяльності. Загальний обсяг фінансування на сьогодні складає 141 млн. 647 тис. грн.

Чи достатньо законодавчого встановлення державного фінансування політичних партій?

Читати повністю>>>   

ВГОРУ