Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Юлія Кириченко: Інститут скарги в КСУ ще не працює, але вже обмежується

Юлія Кириченко: Інститут скарги в КСУ ще не працює, але вже обмежується

Конституційний Суд України не зможе розглядати скарги без процедури розгляду таких скарг.

Наступного пленарного тижня Верховна Рада України розгляне законопроект “Про Конституційний Суд України” (№ 5336-1). Цей довгоочікуваний законопроект розроблений в межах судової реформи з метою реалізації нових конституційних положень в частині конституційного судочинства. Нагадаємо, що конституційні зміни були ухвалені 2 червня 2016 року та набули чинності 30 вересня 2016 року з метою забезпечення незалежності Конституційного Суду та покращення доступу осіб до конституційного судочинства.

Найважливішим для фізичних та юридичних осіб є нове конституційне право на конституційну скаргу. Так, 30 вересня минулого року стала діяти нова стаття 151-1 Конституції України, відповідно до якої “Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність Конституції України (конституційність) закону України за конституційною скаргою особи, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України суперечить Конституції України. Конституційна скарга може бути подана в разі, якщо всі інші національні засоби юридичного захисту вичерпано.”

Тобто, фактично з 30 вересня 2016 року фізичні особи (громадяни, іноземці, апатриди) та юридичні особи отримали право звертати до Конституційного Суду щодо неконституційності закону (його окремого положення), якщо вважають, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України суперечить Конституції України.

Читати повністю>>> 

ВГОРУ