Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Ярослав Юрчишин: Антикорупційний застій. Чому ми не здійснили ривок?

Ярослав Юрчишин: Антикорупційний застій. Чому ми не здійснили ривок?

Чим активніше ми залучені в антикорупційну боротьбу, тим із більшою надією ми кожного року очікуємо результати дослідження CPI. І цього року нас, на жаль, знову спіткало розчарування.

Індекс сприйняття корупції-2016 показав, що Україна продовжує перебувати у товаристві досить корупційних країн світу. Кількість балів, які їй вдалося заробити, лише 29 проти 100 можливих. Це краще на 2 бали, ніж минулого року. Особисто мені, як представнику глобальної антикорупційної організації Transparency International в Україні, яка була залучена до розробки та адвокатування основного антикорупційного законодавства, запровадження системи прозорих державних закупівель ProZorro, створення найважливіших антикорупційних інституцій, видається, що +2 бали – це замало.

Утім, це точка зору людини, яка щоденно заглиблена у питання запобігання й протидії корупції й оточена фанатами антикорупційної справи.

А якщо подивитися на ситуацію під іншим кутом? Очима продавчині з райцентру, яка подивилася по телевізору сюжет про мільйонні декларації нардепів. Очима солдата, що другий рік поспіль засинає під звуки вибухів, який дізнався про корупційні оборудки знайомих “штабних щурів”. Очима дітей, мати яких загинула під колесами п’яного водія-мажора, а злодій залишився на свободі через продажні суди.

Тоді стає зрозуміло, що зроблено ще дійсно дуже мало.

Читати повністю>>> 

ВГОРУ