Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Якими були успіхи євроінтеграції в українських регіонах за останні два роки?

Якими були успіхи євроінтеграції в українських регіонах за останні два роки?

Після Революції Гідності Україна взяла зобов’язання впроваджувати великий масив реформ на шляху європейської інтеграції. Центр «Нова Європа» переконаний, що успішність цього процесу залежить у значній мірі від рішучості впроваджувати зміни на місцях. Із цією метою наша аналітична команда проводить публічні заходи в регіонах, вже третій рік поспіль вимірює рейтинг європейської інтеграції областей в рамках дослідження «Євромапа України» тощо. Цього разу наш центр вирішив звернутися до регіональних представників неурядового сектору, можновладців та журналістів з такими запитаннями: Що Ви вважаєте показником успішної євроінтеграції останніх двох років в регіонах? Що очікували б від ЄС задля більшого прогресу? Із допомогою серії таких опитувань під традиційною рубрикою «Нова Європа цікавиться…»» ми б хотіли допомогти урядовцям у Києві краще орієнтуватися в тому, якими є основні євроінтеграційні тенденції, успіхи на регіональному рівні. Віримо, що ці відповіді будуть корисними для дипломатів країн-членів Європейського Союзу, які визначають напрямки підтримки України.

Деякі висновки нашого першого регіонального опитування.

Головні історії успіху: найчастіше згадувалася децентралізація, успішному втіленню якої сприяв ЄС. Крім того, опитані відзначали велику роль фінансової підтримки для оновлення інфраструктури – нових доріг, дитячих садочків, шкіл та лікарень. Згадувалися також як успішні приклади євроінтеграції студентські й наукові обміни; посилення підзвітності в державному управлінні.

Очікування у значній мірі пов’язані зі згаданими досягненнями. Так, учасники опитування висловилися за подальше сприяння ЄС у сфері децентралізації – зокрема, в питанні зміцнення партнерських відносин між муніципалітетами (громадами) в Україні і ЄС; створення громад-побратимів. Опитані також хотіли б отримати додаткові знання з ведення інвестиційної діяльності. Надзвичайно важливими залишається питання захисту довкілля – і відповідної допомоги ЄС. Звичайно, регіональні експерти очікують продовження кредитної підтримки для інфраструктурної модернізації України.

Звантажити PDF


Джерело: Центр “Нова Європа”

ВГОРУ